Atkritumu kaudžu radītājiem — administratīvais sods

24.02.2016.

2016. gada 24. februārī tika konstatēts kārtējais gadījums, kad blakus sadzīves atkritumu konteineriem kāds atvedis un cerībā, ka neviens nemanīs, atstājis maisus, — šoreiz pie Preiļu 1. pamatskolas konteineriem.

Paļauties uz to, ka SIA „Preiļu saimnieks” atbrauks, sakraus un aizvedīs vis nevajadzētu, jo šādi gadījumi parasti tiek nodoti Pašvaldības policijai, lai noskaidrotu vainīgo. Tā notika arī šajā reizē, un pēc ļoti operatīvas Pašvaldības policijas darbinieku rīcības vainīgais nekavējoties tika noskaidrots un saņems administratīvo sodu. Minimālais sods, ko šādā gadījumā var piemērot, ir 70 eiro. Maksāt sodu sanāk vairākas reizes dārgāk, nekā sazināties ar SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāju Vinetu Igolnieci pa tālr. 29420721 un pieteikt atsevišķu atkritumu izvešanu.

Jau vairākkārt uzsvērts, ka parastie sadzīves atkritumu konteineri ir paredzēti tikai un vienīgi ikdienas sadzīves atkritumiem. Pēc šķūnīšu, garāžu, palīgēku tīrīšanas, kā arī pēc remonta, sakrāto lielgabarīta atkritumu vai būvgružu izvešana jāpiesaka atsevišķi. Nav pieļaujams, ka tie tiek atstāti dalīti vākto atkritumu punktos pie konteineriem.

Inese Šņepste, SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.