Galda tenisā Preiļos aug spēcīga jaunā maiņa

21.02.2016.

Svētdien, 21. februārī, Tallinā (Igaunija) notika Grand Prix kārtējā posma spēles galda tenisā. Sacensībās piedalījās arī Preiļu meitene Franciska Liniņa. Jaunās sportistes treneris Anatolijs Isajevs pastāstīja, ka meitene sacentās jaunākajā grupā (2007.dz.g. un jaunāki) un no deviņiem dalībniekiem izcīnīja 7. vietu. Franciska Liniņa dzimusi 2008. gadā, pagājušā gada septembrī ir sākusi trenēties galda tenisu pie Anatolija Isajeva, treniņus apmeklē četras reizes nedēļā un lieliem soļiem iet uz priekšu izvēlētajā sporta veidā. Piedalīties sacensībās Tallinā bija Franciskas tēva Normunda Ivzāna iniciatīva, tētis pats par visu parūpējās un aizveda meitu uz turnīru Igaunijā. 

Tallinas Grand Prix sacensības galda tenisā notiek vairākās kārtās. Tajās piedalās dažādu vecumu sportisti, arī 2007. gadā dzimušie un jaunāki bērni.

Anatolijs Isajevs ar gandarījumu atzīmēja, ka treniņus galda tenisā apmeklē daudzi bērni, un vairāki no viņiem nodarbībās parāda labus rezultātus, kas liecina par izaugsmes iespējām. Šobrīd treneris īpaši novērtē vecāku atbalstu – daudzi audzēkņu tēvi vai mammas ne tikai atbalsta savu lolojumu ikdienas aktivitātes, bet dodas līdzi bērniem arī uz sacensībām. Ar vecāku palīdzību tuvākajā laikā tiek plānots piedalīties galda tenisa sacensībās Iecavā, kas tiek organizētas kā komercturnīrs.

Anatolijs Isajevs galda tenisu māca apgūt ne tikai Preiļu Bērnu un jauniešu sporta skolā, viņš trenē arī Latvijas izlases dalībniekus – jauniešus vecumā līdz 15 gadiem, strādājis par treneri Portugālē, vada sporta nodarbības Preiļu pirmskolas izglītības iestādē “Pasaciņa”. 

Ja tuvākajā nākotnē galda teniss Preiļos būs tikpat iecienīts, Anatolijs Isajevs  apsvērs domu par otra trenera nepieciešamību, un, līdzīgi kā Portugālē, bērnu treniņu laikā aicinās vecākus uzvilkt sportisko formu, ņemt rokās raketi un darboties. Treneris ir pārliecināts, ka tādā veidā mazajiem censoņiem varētu būt vēl lielāka motivācija nopietnām un aizraujošām nodarbībām.   

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.