Latvijas 2015/2016 sezonas jaunatnes “STIGA” kausa izcīņas sacensību IV kārtā triumfē preilieši

20.02.2016.

Sestdien, 20. februārī, Kuldīgā noslēdzās tradicionālā “STIGA” jauniešu un bērnu galda tenisa turnīra IV kārtas sacensības, kur dalībnieki sacentās par firmas “STIGA” dāvātajām balvām. Pirmo reizi sezonā par uzvarētājiem kļuva Preiļu BJSS pārstāvji Kaspars Šustovs, kurš uzvarēja jaunākajā grupā zēniem (2004. dz.g. un jaunāki), un Diāna Afanasjeva, kura uzvarēja vecākajā grupā meitenēm (2001.-2003.dz.g.).

Galda tenisa treneris Anatolijs Isajevs pastāstīja, ka gūtie rezultāti turnīra IV kārtā ļauj cerīgi raudzīties arī uz abu atlikušo kārtu iznākumu, jo pēc jebkuru četru kārtu rezultātiem tiek noteikti sportisti, kuri turpmāk spēlēs valsts izlasē. Uz sacensību pirmo kārtu Liepājā preilieši neaizbrauca, pirms piedalīšanās otrajā posmā Diāna Afanasjeva bija guvusi traumu, trešajā kārtā Diāna ierindojās 2. vietā, zaudējot rīdziniecei Sabinai Musajevai. Tagad, IV kārtā, sākot ar zaudējumu 1:2, un uzvarot pārējās spēlēs, ne vieglā cīņā Diāna tika līdz finālam. Spēle par 1. vietu ar Sabinu Musajevu finālā izrādījās visvieglākā, un ar rezultātu 3:1 Diāna Afanasjeva uzvarēja. Anatolijs Isajevs atzina, ka skaista uzvara šoreiz bija arī  Kasparam Šustovam savā vecuma grupā.  

Ar labiem rezultātiem sacensībās piedalījās Raimonds Mūrnieks, izcīnot 3. vietu un Nellija Afanasjeva, iegūstot 4. vietu jaunākajā grupā meitenēm. Labs sniegums bija arī Aleksandram Pahomovam, kurš ierindojās 7. vietā vecākajā grupā zēniem, Artjoms Vasiļjevs ieņem 14. vietu starp 42 vecākās grupas sacensību dalībniekiem.

Anatolijs Isajevs ar gandarījumu informēja ne tikai par kārtējo sacensību rezultātiem, bet pastāstīja arī to, ka Diāna Afanasjeva šobrīd ir komandas līdere. Viņu komandas biedri uzklausa ne tikai sacensībās, no Diānas pieredzes pārējie mācās arī treniņos. Te galda tenisa prasmes apgūst ne tikai preilieši, pie mums trenēties katru nedēļu ierodas galda tenisisti arī no Rēzeknes un Daugavpils.

Uzņēmums “STIGA” ir Latvijas izlases galda tenisā sponsors, un jau otro gadu kopā ar Galda tenisa federāciju rīko sacensības jauniešiem divās vecuma grupās: 2001. – 2003. gadā dzimušajiem un 2004. gadā dzimušajiem un jaunākiem. Sacensību rezultāti ir viens no kritērijiem, lai sportisti varētu pretendēt uz vietu Latvijas izlasē. Pagājušajā gadā turnīrs notika četrās kārtās, šogad – sešās. Diāna Afanasjeva savā vecuma grupā bija guvusi uzvaru jau pērn, aiz sevis atstājot rīdzinieci Sabinu Musajevu. Abas meitenes ir arī Latvijas izlases dalībnieces, šogad kopā spēlēja arī Bratislavā.

“STIGAS” kausa izcīņas sacensību V kārta norisināsies 3. aprīlī Preiļos, kad ar interesi sekosim mūsu jauniešu rezultātiem.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.