Lielā Talka aicina piedalīties konkursā, pieteikties brīvprātīgos un atzīmēt piesārņotās vietas

17.03.2016.

Savos plānotājos varam droši atzīmēt — Lielās Talkas diena šogad ir sestdien, 23. aprīlī. Pēdējos gadus Lielās Talkas akcents ir vides izglītība, šogad Lielās Talkas sauklis ir “Latvijai BŪT zaļai!”. Lielā Talka ir balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Projekta mērķis ir līdz 2018. gadam, Latvijas 100. dzimšanas dienai, padarīt mūsu valsti par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē — dot iespēju dabai atveseļoties, attīrot to no atkritumiem, kā arī mudināt iedzīvotājus pašiem labiekārtot un rūpēties par vidi sev apkārt.

Konkurss pašvaldībām “Latvijai BŪT zaļai!”

Preiļu novada dome aicina pašvaldības un izglītības iestādes, organizācijas un uzņēmumus piedalīties Lielās Talkas konkursā “Latvijai BŪT zaļai!”. Konkursa nolikums ir pieejams interneta vietnē talkas.lv, vai arī sazinoties ar Lielās Talkas koordinatoriem Preiļu novadā Zentu Igolnieci vai Anatoliju Petrovu.

Šāgada 17. martā plkst. 15.00 Preiļu kultūras namā tiek plānots Lielās Talkas konkursa “Latvijai BŪT zaļai!” noslēguma pasākums novada izglītības iestādēm. Dalība šajā pasākumā jāpiesaka līdz 1. martam, rakstot e-vēstuli: inese.snepste@preili.lv.

Lielā Talka par savu šī gada saukli ir izvēlējusies projekta galveno motīvu – „Latvijai BŪT zaļai!”. Lielās Talkas mērķis nav seku likvidēšana, kas diemžēl notiek Lielās Talkas dienā, kad tiek vākti atkritumi, bet Lielās Talkas mērķis ir „veikt talku” cilvēku domāšanā; ikdienas paradumos; cilvēku atbildības, apziņas, attieksmes mainīšanā pret vidi. Tāpēc arī mēs paši kopīgiem spēkiem varam panākt, ka Latvija būs zaļākā.

Zaļais referendums

Lielā Talka rīko brīvprātīgu tautas balsojumu “Zaļais referendums”. Referenduma mērķi ir ar tautas balsojumu palīdzēt veidot Latviju kā videi un cilvēka veselībai labvēlīgu valsti ar augošu ekonomiku un augstu dzīves kvalitāti; panākt, ka šāda virzība būtu viena no valsts prioritātēm, kas dotu priekšroku tām aktivitātēm, saimnieciskai darbībai, izglītībai, zinātnei un pašvaldību attīstības plāniem, kas veicina mērķtiecīgu šo mērķu sasniegšanu; veidot Latvijas tēlu ārvalstīs kā zaļu, veselīgu un ekoloģisku valsti. Ja vēlas redzēt šādu Latviju un tās nākotni, tad nobalsot var interneta vietnē talkas.lv.

Aicina pieteikties brīvprātīgos

Lielā Talka aicina pieteikties palīgos visus, kas moži garā un miesās. Raini citējot — “Ikvienam roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek”. Brīvprātīgie var pieteikties interneta vietnē talkas.lv.

Piesārņoto vietu karte

Lai palīdzētu Latvijai kļūt tīrākai, ikviens jau tagad var atzīmēt piesārņoto vietu kartē: http://talkas.lv/?page=595.

Lielās talkas koordinatori Preiļu novadā ir SIA „Preiļu saimnieks” Komunālās nodaļas vadītāja Zenta Igolniece, tel. 26438147, un Preiļu novada domes Tehniskās daļas speciālists Anatolijs Petrovs, tel. 29192663.

Piedalies talkā! Un rūpējies par vidi katru dienu!

Pēdējās izmaiņas: 17.03.2016.