Preiļos aktīvi norisinājās ĒNU DIENA

10.02.2016.

Kārtējo gadu Ēnu diena norisinājās arī  Preiļu novada domē un pašvaldības iestādēs. Jaunieši dienas garumā  kļuva par ēnām Preiļu novada domes priekšsēdētājai Marutas Plivdai, pašvaldības grāmatvedības speciālistiem un jaunatnes lietu speciālistei Santai Ancānei.

Domes priekšsēdētājas Marutas Plivdas “ēna” – mūsu novada meitene Evita Zeiliņa, kura šobrīd zinības apgūst tehnikumā Daugavpilī, bija lielā sajūsmā par iespēju vērot pašvaldības vadītājas darba dienu. Jaunietei nācās piedalīties sanāksmēs, pārrunās, novada darba plānošanā, svarīgu projektu apspriešanā. Evitai bija iespēja būt klāt arī intervijā, kad Marutu Plivdu iztaujāja laikraksta “Latgales laiks” žurnāliste Inese Baranovska. Savukārt domes priekšsēdētāja ļoti atzinīgi novērtēja jaunietes interesi par dažādām darba jomām, atvērtību sarunās un pozitīvismu.

Domes grāmatvežu darbam sekoja līdzi Preiļu 1. pamatskolas 9.b klases skolniece Emīlija Kivleniece, jaunatnes lietu speciālista ikdienu iepazina Preiļu Valsts ģimnāzijas 10. klases audzēkne Karīna Cvetkova un Sutru pamatskolas 9. klases skolēns Dimitrijs Bistrovs. Preiļu novada jaunatnes lietu speciāliste Santa Ancāne atzina, ka abi jaunieši bija ļoti ieinteresēti redzēt jauniešu darba organizatora ikdienu un pēc ēnošanas darbiem bija apmierināti ar doto iespēju.

Visi ēnotāji, kuri bija ieradušies pašvaldības iestādēs, varēja iepazīt izvēlētās profesijas vai amata pienākumus, darāmos uzdevumus un “izdzīvot” ikdienas gaitas līdzās ēnojamajam darbiniekam. Dienas laikā ar jauniešiem tika pārrunāta arī profesijas izvēle, un visi jaunieši pavēstīja, ka labprāt turpinātu sadarbību ar pašvaldību un speciālistiem, līdzdarbojoties brīvprātīgajā darbā un citās aktivitātēs.

Uz Ēnu dienu pašvaldībā bija iesniegti 15 jauniešu pieteikumi. Tā kā šogad organizatori bija noteikuši ierobežojumus uz ēnu daudzumu katram amatam, tad uz ēnošanu Preiļu novada pašvaldību tika apstiprināti 7 mācību iestāžu audzēkņi, no kuriem 4 bija ieradušies.  Novada Pašvaldības policija šoreiz palika bez “ēnām”.

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. 

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.