Laukutikls jaunumi

09.02.2016.

Laukutikls jaunumi 2016-02-09

Smiltsērkšķi – izejviela 70 produktiem

Šī gada Berlīnes Zaļajā nedēļā jau atkal varēja iepazīt neskaitāmus produktus no teju visām pasaules valstīm. Starp tiem arī smiltsērkšķu produkcija no kādas Brandenburgas pavalsts saimniecības. Ar ko šī saimniecība īpaša? Jau 30 gadus tā pieder vienai ģimenei, kura no šīs zeltainās ogas spējusi…

Seminārs meža īpašniekiem

Meža īpašnieku kooperācija. Meža likumdošana….

Bezmaksas informatīvais seminārs par integrēto augu audzēšanu – NĪCĀ

Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) bezmaksas seminārs lauksaimniekiem par integrēto augu aizsardzību….

Skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš Kuldīgā

Sestdien, 13. februārī no plkst. 10.00-13.00 t/c “Rimi” , Sūru ielā 2, Kuldīgā notiks Reģionālais skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš.

Aizvadīta Latgales Gada balvas 2015 pasniegšanas ceremonija

Preiļu novada Kultūras centrā jau otro gadu norisinājās biedrības “Asmu Latgalīts” organizētā Latgales Gada balvas pasniegšanas ceremonija….

Mājamatnieku tirdziņš Aucē

Jaunajiem lauksaimniekiem vajag zemi un zināšanas

Zemes trūkums, ierobežota pieeja finanšu resursiem, kā arī kvalificēta darbaspēka trūkums, ir galvenie iemesli, kas jaunajiem lauksaimniekiem traucē attīstīties, tā secināts ES Lauksaimniecības ģenerāldirektorāta pētījumā….

Pārtrauc atbalstu cūkgaļas uzglabāšanai

Janvāra beigās Eiropas Komisija (EK) pārtrauca pieteikšanos cūkgaļas privātās uzglabāšanas atbalstam, kas tika uzsākts šī gada 4. janvārī. Lēmums pieņemts, jo trīs nedēļu laikā sasniegts noteiktais apjoms, par kādu bija plānots izmaksāt atbalstu….

ES audzē lauksaimniecības eksportu

ES lauksaimniecības un pārtikas eksporta vērtība pērn novembrī sasniedza 10,9 miljardus eiro, kas ir aptuveni par 500 miljoniem eiro vairāk nekā 2014. gada novembrī, – tā janvārī notikušajā ES lauksaimiecības žurnālistu gada sanāksmē ziņoja ES lauksaimniecības komisārs Fils Hogans….

Ieviesīs “dzelteno kartīšu” sistēmu

Lai uzlabotu pieteikšanos ES maksājumiem un mazinātu lauksaimnieku satraukumu iespējamu soda naudu saņemšanu par kļūdām maksājumu pieteikumos, Eiropas Komsijas Lauksaimniecības ģenerāldirektorāts nācis klajā ar priekšlikumu ieviest tā saukto “dzelteno kartīšu” jeb brīdināšanas sistēmu….

Lauku Lapa Nr. 2 (131)

Iznākusi 2016. gada februāra „Lauku Lapa”. Tās galvenās tēmas:…

Lauku tīkls jaunumi (reizi dienā)

 

Pēdējās izmaiņas: 09.02.2016.