Valsts nodrošinātā juridiskā palīdzība

09.02.2016.

Juridiskās palīdzības administrācija nodrošina juridisko palīdzību maznodrošinātām, trūcīgām personām un tām personām, kas pēkšņi nonākušās tādā situācijā un materiālā stāvoklī, kas tām liedz nodrošināt savu tiesību aizsardzību vai atrodas pilnā valsts/pašvaldības apgādībā, ja palīdzība nepieciešama civiltiesiska strīda risināšanai tiesā un ārpus tiesas.

Juridiskās palīdzības administrācija ir noslēgusi līgumu ar biedrību “Skalbes” par Bezmaksas informatīvo tālruni 116006 (pie Tieslietu ministrijas un apkalpo “Skalbes”) “Palīdzības dienests noziegumu upuriem”, kas  ieviests no 2016. gada 1. janvāra un tas darbosies katru dienu no plkst. 7.00 līdz 22.00.

Biedrība “Skalbes”, izpildot valsts pārvaldes uzdevumu, nodrošinās:

            – emocionālā un psiholoģiskā atbalsta sniegšanu noziedzīgos nodarījumos cietušajiem,

           –  informāciju par cietušo procesuālajām tiesībām (piemēram, par tiesībām kriminālprocesā, tiesībām uz kaitējuma atlīdzinājumu, valsts kompensāciju u.c.),

            –  informāciju par iespējamiem pakalpojumiem noziedzīgos nodarījumos cietušajiem,

            – informāciju par pastāvošajiem cietušo atbalsta dienestiem, par cietušo tiesībām izvietošanu sociālajos tīklos un interneta vietnēs, tajā skaitā www.cietusajiem.lv.

Visu darbību regulē likums, tajā noteikta arī valsts izmaksājamā kompensācija.

Gaidām jautājumus mājaslapā, telefoniski vai apmeklējot biroju!

Atkārtojam, ka no  2016. gada 1. janvāra cietušajiem un to tuviniekiem pieejams bezmaksas atbalsta tālrunis “116006”, kas darbojas katru dienu no plkst. 7.00 līdz 22.00, nodrošinot iespēju minētajām personām saņemt emocionālo un psiholoģisko atbalstu, kā arī informāciju par tiesībām un citiem atbalsta dienestiem.

Sīkāk ar informāciju par atbalstu cietušajiem var iepazīties http://www.cietusajiem.lv/.

Juridiskās palīdzības administrācijas informatīvie materiāli pieejamihttp://www.jpa.gov.lv/informativie-materiali

Esam atvērti sadarbībai un dalībai semināros pēc pašvaldību uzaicinājuma!

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.