21. aprīlī Preiļu KN laikmetīgās dejas kompānijas “Opinion public” (Beļģija) viesizrāde

21.04.2016.

Beļģijas mūsdienu dejas kompānijas OPINION PUBLIC

izrāde “Opinion Public”

Latvijas Nacionālā opera un balets

2016. gada 19. aprīlī plkst. 19.00

Preiļu novada kultūras centrs

2016. gada 21. aprīlī plkst. 19.00

             Kompānija OPINION PUBLIC (vadītājs  – Etjēns Bešārs (Etienne Bechard)) dibināta 2010.gadā, tajā darbojās pieci dejotāji, kuri savas profesionālās prasmes pilnveidojuši  Bežāra baletā Lozannā. Viņu darbības galvenais mērķis ir radīt savu neatkarīgu, īpatnēju horeogrāfisko stilu. Mākslinieciskās ierosmes tiek gūtas, sekojot līdzi notikumiem  pasaulē un sabiedriskajā dzīvē. Jau nosaukums , kas tulkojumā  nozīmē „Sabiedriskā doma”, atklāj kompānijas  mērķus un ieceres – veidot stāstus par sabiedrību un cilvēka vietu tajā dažādos dzīves aspektos un situācijās .

            Izrāde „Opinion Public” uzdod   jautājumu,  vai ir iespējams brīvi domāt un būt noteicējam pašam par sevi, ja esi kādas personas vai personu grupas ietekmē? Vai  tas nav kaitīgi, ja šī ietekme gūst pārsvaru par paša domāšanu, vai tas ir labi, ja tas skar mūsu idejas un liek tās apšaubīt? Mēs dzīvojam mediju piepildītā laikmetā. Ir grūti neuzņemt visur klātesošo informāciju. Kā varam būt droši, ka nedomājam un nerīkojamies jaunāko ziņu ietekmē?

Izrādē noslēgtā vidē mīt četri cilvēki. Kad ielaužas 5. raksturs, kas pārstāv medijus, visus skar izmaiņas. Slēgtajā pasaulē, kur izglītības, informācijas, varas, valodas attīstību kavē spēka sistēma, cilvēki kļūs par upuriem, vienā virzienā domājošām būtnēm . Šī izrāde ir kā satraucošs, fantastisks visums, kas rada nereālu, bet draudošu perspektīvu.

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.