Preiļos turpinās bezsaimnieka kaķu sterilizācija

26.01.2016.

SIA „Preiļu saimnieks” turpina klaiņojošo un bezsaimnieka kaķu sterilizāciju Preiļu pilsētā ar mērķi humāni samazināt bezsaimnieka kaķu skaitu pilsētā, informē Komunālās nodaļas vadītāja Zenta Igolniece.

Klaiņojošo kaķu sterilizācija tika sākta pagājušā gada rudenī. Kā norāda Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, bezsaimnieka kaķu sterilizācija sevi attaisno un tiks atvēlēti līdzekļi tās turpināšanai arī šogad. Patlaban gan aukstā laika dēļ kaķu sterilizācija ir īslaicīgi pārtraukta, jo kaķiem bez pastāvīgas siltas pajumtes liels sals var traucēt pēcoperācijas atveseļošanos.

SIA „Preiļu saimnieks” veic kaķu ķeršanu, kā arī nodrošina pieskatīšanu vairākas dienas pēc sterilizācijas, līdz pilnībā beigusies narkozes iedarbība. Pēc tam kaķi tiek palaisti brīvībā tieši tajā pašā vietā, kur tika saķerti, tāpēc ka pazīstamā vidē viņiem ir vieglāk izdzīvot. Sterilizētie kaķi tiek iezīmēti, lai netiktu saķerti vēlreiz. Nepieradinātus, mežonīgus kaķus nav viegli noķert, un šajā darbā SIA „Preiļu saimnieks” darbiniekiem nu jau ir zināma pieredze, kas ļauj strādāt arvien raitāk.

Noķerto kaķu sterilizāciju veic sertificēts veterinārārsts Andris Pastars. Viņš pasvītro, ka jau tuvākā nākotnē būs redzams ieguvums no kaķu sterilizācijas — klaiņojošu kaķu pilsētā būs kļuvis mazāk.

Bezsaimnieka kaķiem sterilizācijas norise rada lielāku stresu, jo nav saimnieka klātbūtnes, kas palīdzētu stresu mazināt. Tādēļ cilvēki, kuri kaķus baro, varētu arī palīdzēt viņus noķert, jo nepazīstami cilvēki dzīvniekiem rada lielāku stresu. Iedzīvotāji par bezsaimnieka kaķiem var ziņot SIA „Preiļu saimnieks” Komunālās nodaļas vadītājai Zentai Igolniecei pa tālruni 26438147.

Inese Šņepste, SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste 

Pēdējās izmaiņas: 26.01.2016.