Džudo sportistiem pozitīvi iesācies jaunais gads

26.01.2016.

Preiļu jaunie džudisti 2016. gada sākumu ievadījuši ar piedalīšanos Jaungada džudo turnīrā tepat Latvijā – Carnikavā. No 23. janvāra līdz 24. janvārim Carnikavas pamatskolas sporta zālē norisinājās sacensības sportistiem, dzimušiem 2001. gadā un jaunākiem. Dalībnieki dalījās vairākās grupās atkarībā no dzimšanas gada un svara kategorijas.

Preiļu sportisti, kā parasti, cīnījās godam, tā pastāstīja Preiļu džudo kluba vadītājs, treneris Aleksejs Sapegins. Iļja Volkovs izcīnīja 1. vietu un mājās atgriezās, ieguvis turnīra čempiona titulu savā grupā. 2. vietā sacensībās ierindojās jaunā sportiste no Preiļiem Rina Smane, 3. vietu ieguva Juris Vaivods, Aivis Krūmiņš un Evelīna Šņepste. Dāvim Krūmiņam šajā turnīrā – 5. vieta.

Sacensībās piedalījās kupls skaits dalībnieku – ap 500, bija ieradušies sportisti arī  no Lietuvas un Igaunijas, tomēr lielākais pārsvars bija no Latvijas pilsētām. Aleksejs Sapegins atzina, ka šādi čempionāti ir liels pārbaudījums iesācējiem sportistiem.  Pēc treniņiem mājās, vietēja mēroga turnīros, izejot uz paklāja kopā ar citu Latvijas klubu džudistiem, tiek izbaudīta sacensību gaisotne. Sportisti novērtē savas gūtās prasmes, redz savu psiholoģisko noturību, gatavību gūt rezultātus un uzvarēt. Arī trenerim rodas skatījums, pie kā jāpiestrādā, atgriežoties mājās.

Šobrīd jaunieši jau sāk gatavoties jauniem startiem – vispirms tepat uz sacensībām Daugavpilī, nedaudz vēlāk – arī uz nopietnākiem turnīriem un Latvijas čempionātu.

Atsaucot atmiņā jauko pasākumu vecā gada noskaņās kopā ar volejbolistiem, vecākiem un treneri, jaunie džudisti novēl ikvienam veselīgu un veiksmīgu 2016. gadu un aicina piebiedroties tos, kuri pagājušajā gadā džudo iemaņu apgūšanu bija atlikuši uz vēlāku laiku. Nāciet un izbaudiet sportisko gaisotni!

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.