Kolēģi, kāpiet kalnos!

21.01.2016.

Preiļos, Poliklīnikā, 2016.gada 21.janvāra pēcpusdienā tika atklāta ģimenes ārsta Jāņa Petrāna un viņa dēla, rezidenta internajā medicīnā Mārtiņa Petrāna fotogrāfiju izstāde. Apskatāmas ir 13 fotogrāfijas, kuras uzņemtas pārgājiena laikā Karačajevo-Čerkesijas Republikas Zeļenčukas rajona Arhīzā.

Kā pastāstīja fotogrāfiju autors Jānis Petrāns, kopš 1978.gada ir izieti 39 pārgājieni Kaukāza kalnos, tātad – stāsts teju pusdzīves garumā. Viņš dalījās, ka viņa draugi, kuri kāpuši kalnos visā pasaulē, apliecina, ka nekā krāšņāka par Kaukāza kalniem neesot. Kāpēc jākāpj kalnos? “Lai neaizietu bojā, jo visa dzīve ir šķēršļu, sāpju pilna,” atzina Jānis Petrāns. Viņš norādīja, ka vairākumam cilvēku labas dzīves standartā ietiplstot jauna automašīna, grezna māja, desmit uzvalki skapī, publicitāte par katru cenu un iespēja gozēties elitārajā sabiedrībā. Tas viss esot mantas, naudas, lepnības kults. Īstu dzīvības garšu varot izjust vienīgi kalnos, kur zūd maskas, kur par pamatvērtību kļūst sirdsskaidrība, gatavība ziedoties draugu labā. Neesot stiprākas draudzības par kalnu grupas brālību. Katru reizi katrs pārgājiena maršruts esot ilgi lolots, rūpīgi gatavots, līdz ar to pats pārgājiens ir gaidīšanas svētku kulminācija. “Kolēģi, kāpiet kalnos!” uzsauca Jānis, piebilstot: “Tad dienas zaudēs vienmuļo ritējumu, jo katra vasara nāk ar neaizmirstamu piedzīvojumu, kas dod spēku, cerību nākamajam gadam. Kalnos sirds gavilē priekā un pateicībā Radītājam. Nekur Dieva klātbūtne nav tik skaidri sajūtama kā kalnos.” Savas uzrunas noslēgumā Jānis Petrāns priecājās, ka ir laimīgs par to, ka mīlestību pret Kaukāzu esot izdevies “iepotēt” arī dēlam Mārtiņam, tādējādi esot, kam turpināt iesākto ceļu. “Kāpiet kalnos!” uzsauca Jānis Petrāns.

Izstādes atklāšanā SIA “Preiļu slimnīca” valdes priekšsēdētāja atzina, ka šīs ir fotogrāfijas, kas liek apstāties dzīves skrējienā un liek ilgoties pēc kaut kā skaista. Savukārt izstādes iniciatore, galvenā ārste Viktorija Šmukste secināja, ka ir ļoti jauki, ka cilvēkam, kurš ir ārsts, ir vēl kāda īpaša nodarbe, lai atjaunotu spēkus un lai pēc tam savā darbā justos labi.

Kaukāza kalnos uzņemtās 13 fotogrāfijas ir Jāņa Petrāna (1960) un viņa dēla, Mārtiņa Petrāna (1989) dāvinājums Preiļu slimnīcai un ir apskatāmas Poliklīnikas 2.stāvā. Attēlos apsakatāmi Ūdenskritumu ieleja un Buša ledājs.

Informāciju sagatavoja:
Anna Briška,
SIA “Preiļu slimnīca”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: info@preiluslimnica.lv

Pēdējās izmaiņas: 21.01.2016.