Barikāžu dalībnieku atmiņu stāsti Vakara (maiņu) un neklātienes vidusskolā

20.01.2016.

20. janvārī Preiļu novada Vakara (maiņu) un neklātienes vidusskolas skolēni un skolotāji pulcējās skolas zālē pie stilizēta ugunskura uz kopīgu vēstures stundu „Mans barikāžu stāsts”, lai atcerētos notikumus Rīgā pirms 25 gadiem.

Valērija, Katrīna un Sanita stundu iesāka ar tagadējā Nacionālo bruņoto spēku komandiera ģenerālleitnanta Raimonda Graubes atmiņu stāstu par piedzīvoto Zaķusalā.

Vēstures skolotājs, Tautas frontes Gārsenes grupas vadītājs, barikāžu dalībnieks Andris Punculis klātesošajiem atgādināja barikāžu priekšvēsturi, lasīja tajā laikā radušās dzejas rindas un dalījās savās emocijās par 1991. gada notikumiem Lietuvā, Latvijā, īpaši Rīgā.

Zane, Sanita, Katrīna, Anna un Dagnija lasīja Andra Puncuļa dzeju un iepazīstināja ar nozīmīgiem biogrāfiskiem datiem par barikāžu laika upuriem. Bojā gājušos godinājām ar klusuma brīdi.

Skolotāja A.Puncuļa stāstījums par Tautas frontes dibināšanu, tautas manifestāciju, notikumiem Viļņā un barikādēm Rīgā bija ļoti emocionāls. Viņš uzsvēra cilvēku drosmi, izturību, īpaši lauku cilvēku, un izcilo organizāciju barikāžu laikā.

Noslēgumā skolotāja Andra pavadījumā skanēja dziesma „Tā vienmēr būs…” ,veltīta barikāžu laika atcerei, cilvēku drosmei un dzimtenes mīlestībai. 

Pēdējās izmaiņas: 20.01.2016.