Veiksmīgi aizritējusi Latgales tūrisma speciālistu dalība tūrisma izstādē “Vakantiebeurs 2016”

12.01.2016.

Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” no 12.līdz 17.janvārim Latvijas nacionālajā stendā, kuru organizē Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA), Utrehtā piedalījās Nīderlandes lielākajā tūrisma izstādē “Vakantiebeurs 2016”, ceļotājus informējot par tūrisma iespējām reģionā un popularizējot tā pievilcīgākos tūrisma objektus.

Tā jau bija trešā reize, kad Nīderlandes tūristi iepazina Latvijas, tostarp, arī Latgales piedāvājumu nesteidzīgai un kvalitatīvai atpūtai. Izstādes apmeklētājiem bija iespēja saņemt Latgales pašvaldību tūrisma speciālistu sagatavotos tūrisma materiālus. Ievērojot pieaugošo nīderlandiešu interesi par aktīvo tūrismu,   Latvijas Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) organizētajā nacionālajā Latvijas stendā, īpaši tika akcentēta    ceļošana ar velosipēdiem,  kempingu piedāvājumi, dabas un lauku tūrisms, kultūras tūrisms un ievērojamākie Latgales kultūrvēsturiskie objekti, Latgales amatnieki, kulinārais mantojums, ekoloģiskā vide. Liela interese bija par kopīgu ceļošanas maršrutu pa visām trim Baltijas valstīm kopā: Latviju, Lietuvu un  Igauniju.  Stenda apmeklētājiem tika piedāvāti informatīvie materiāli – Latgales pašvaldību tūrisma speciālistu sagatavotie tūrisma ceļveži un kartes.

Patīkams pasteigums bija uzzināt, ka daudzi holandieši jau bija ceļojuši pa Latgali. Salīdzinot ar pagājušo gadu, gandrīz visi interesanti zināja, kur atrodas Latvija. Dauzi dalījās pozitīvā pieredzē par Latvijas apceļošanu. Tie, kas bija pavadījuši Latvijā vairāk kā 5 dienas, apskatīja ne tikai Rīgu, bet devās arī uz Latgali. Viņi dalījās pozitīvā pieredzē, kā vienu no brauciena mērķiem uzsverot mierīgu atpūtu pie dabas, gardus ēdienus, kuri pa gatavoti no ekoloģiskiem produktiem un pieņemamas cenas.

 13. janvārī  Latvijas nacionālo stendu izstādē apmeklēja  Latvijas vēstniece Nīderlandē  Ilze Rūse kopā ar Latvijas goda konsulu Nikolasu Šoltenu (Nicolaas Scholtens)  un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvi Nīderlandē Egitu Aizsilnieci–Ibemu.

“Vakantiebeurs” (tulkojumā – brīvdienu birža) ir arī viena no nozīmīgākajām starptautiskajām tūrisma izstādēm Eiropā. TAVA informē, ka izstādi piecu dienu laikā tradicionāli apmeklē vairāk nekā 100 tūkstoši interesentu. Šogad Latvijas nacionālaja stendā piedalījās Latgales reģionālās tūrisma asociācija “Ezerzeme”, ko pārstāvēja Inese Martinkus (Preiļu un Riebiņu novada TIC) un Jeļena Kijaško (Rēzeknes TIC), Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Rīgas tūrisma attīstības birojs, Kurzemes tūrisma asociācija, Vidzemes tūrisma asociācija,  kā arī Latvijas Kempingu asociācijas.

Latgales tūrisma speciālistu dalību šajā un citās starptautiskajās izstādēs nodrošina Latgales pašvaldību, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalsts.

Šī izstāde ir kā ābeļdārzs – mēs nevaram rudenī gaidīt ražu, ja tikai pavasarī ir iestādītas ābeles, jānogaida.

Lielākā daļa holandiešu ceļojumu uz Latviju plāno tikai pēc gada vai diviem. Gaidīsim!

Informāciju sagatavoja:
Preiļu novada TIC


Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.