Preiliešu sportiskās aktivitātes janvāra pirmajā pusē

09.01.2016.

9. janvārī Kuldīgā ziemas vieglatlētikas sezona tika iesākta ar LVS kausa izcīņas 1.posma sacensībām. Tālo ceļu, lai piedalītos sacensībās, bija mērojis arī Dairis Rinčs. Tāllēkšanā Daira veikums 6 m 80 cm, kas deva galarezultātā ceturto vietu. Dairi rezultāts, protams, neapmierina, jo problēmas bija gan ar ieskrējiena „savākšanu” , gan arī pirmais starts pēc garās pauzes ir atstājis savas sekas. Daira nopietnā attieksme pret lietu, ko viņš dara vieš cerības, ka sezonas laikā viss sakārtosies un labākie lēcieni vēl tikai priekšā.

16. janvārī turpat Kuldīgā norisinājās Starptautiskās sacensības „Katrīnas kauss”, kur Dairis Rinčs – nu jau ar ļoti pieklājīgu lēcienu – 7 metri 25 cm atkārtoti izcīna ceturto vietu. Par uzvarētāju abās sacensībās kļūst Latvijas labākais tāllēcējs Elvijs Misāns, pirmajā startā uzrādot 7 m 65 cm, bet Katrīnas kausā 7 m 82 cm tālus lēcienus. Dairi gaida starti vēl Rīgas čempionātā, Universiādē un, protams, Latvijas ziemas čempionātā.

9. janvārī Preiļu  seniori piedalījās „Madonas kausa” turnīrā V 45+  grupā volejbolā. Sešu komandu konkurencē preilieši aizvadīja piecas spēles, kur ar minimālu starpību tika piedzīvots tikai viens zaudējums. Gala rezultātā Madonas kauss šoreiz ceļoja uz Preiļiem un savu roku pie tā pielika Ilmārs Madelāns, Andris Pastars, Ivans Daņilovs, Ainārs Bernāns, Kārlis Vilcāns un Juris Pastars.

16. janvārī Latgales čempionātā volejbolā sievietēm, kurš tika aizvadīts Aglonā, piedalījās arī Preiļu volejbolistes. Pretī stājās Daugavpils, Maltas un Polockas dāmas. Šoreiz mūsu komandai nācās atzīt krietni jaunāko pretinieču pārākums – rezultātā 4.vieta. Komandā spēlēja Inta Rumaka, Jeļena Kozere, Inga Ivanova, Dace Eida, Laura Mežinska, Irēna Jansone un Līga Veipa.

17. janvārī Igaunijas atklātajā čempionātā biatlonā, kur arī atradās vieta veterānu grupām, sacensības kuplināja arī Latvijas veterāni no Talsiem, Dobeles, Madonas,  kā arī no Preiļiem. V60+ grupā Feoktistam Pušņakovam šoreiz goda pjedestāla augstākais pakāpiens, bet Leonīdam Valdonim 4.vieta V50+ grupā.

Jācer, ka novēloti atnākusī ziema sāks atdot savus parādus un arī pie mums izveidosies pietiekami bieza sniega sega kā citviet Latvijā, lai izslēpoties varētu visi pēc sirds patikas.

Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta pasākumu darba organizators

Pēdējās izmaiņas: 09.01.2016.