Latgales tūrisma speciālisti veiksmīgi piedalījās tūrisma izstādē “ADVENTUR 2016” Lietuvā

22.01.2016.

Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” no 22. līdz 24. janvārim, Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, konferenču centrā “LitExpo”, piedalījās  tūrisma izstādē “ADVENTUR 2016”, piedāvājot Latgales pašvaldību sagatavotos tūrisma mārketinga materiālus. Ceļošanas un aktīvās atpūtas jomā šī izstāde ir galvenais gadskārtējais tūrisma pasākums Lietuvā. 

Kā katu gadu, arī šogad lietuvieši dalījās patīkamās atmiņās par Latgalē redzēto, izgaršoto un piedzīvoto.  Liela interese bija tieši no Lietuvas tālākā reģiona – Žemaitijas. Kā paši uzsver, tuvākās vietas – Kurzemes puse un Rīga jau esot iepazītas, tagad tūristi lūkojas uz vēl neiepazīto Latgales novadu. Šogad lietuviešos interesi raisīja pagājušjā gadā septembrī Aglonā uzstādītais Lietuvas karaļa Mindauga un viņa sievas Martas piemineklis. 

Latgales tūrisma nozarei Lietuva šobrīd  ir viens no visnozīmīgākajiem ārvalstu mērķa tirgiem, kas ierindojas augsti prioritāro tūrisma tirgu segmentā. Piemēram, Preiļu un Riebiņu novadā lietuvieši ir iecienījuši apskatīt tādus tūrisma objektus kā “Miniatūrā leļļu karaļvalsts”, vīngliemežu audzētava “Ošu mājas”, vīna un marmelādes  ražotne “Vīna pagrabs”, P. Čerņavska keramikas māja, naktsmītnes pie Rušona ezera u.c. Tādejādi dodot būtisku pienesumu novadu ekonomikai. Mūsu  tuvākie kaimiņi ceļo kopā ar ģimeni, tāpēc tiem ir interese par piedāvājumiem, kas paredzēts ģimenēm ar bērniem.

Lietuva ir valsts, no kuras tūristu skaits Latvijā pērn ir īpaši pieaudzis. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2015. gada 9 mēnešos mūsu valsts viesnīcās un citās tūristu mītnēs apkalpoti 117 tūkstoši (+23%) lietuviešu. Lietuviešu tūristi mūsu zemē pavadījuši 203,5 tūkstošus (+18,5%) nakšu.

22. janvārī tūrisma izstādi apmeklēja arī Latvijas vēstnieks Lietuvā Einars Semanis. Latvijas nacionālajā stendā Lietuvas izstādē strādāja  Latgales Tūrisma asociācijas “Ezerzeme”  pārstāvji Inese Martinkus (Preiļu novada TIC) un Liene Baškatova (Aglonas novada tūrisma konsultante), Daugavpils Marka Rotko Mākslas centrs, Kurzemes Tūrisma asociācija, Latvijas Kempingu asociācija, LIVE RIGA, Baltijas Medicīnas tūrisma centra, Latvijas viesnīcu un restorānu asociācija, Vidzemes Tūrisma asociācija, kā arī Zemgales Tūrisma asociācija.

Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” dalību abās starptautiskajās izstādēs nodrošina Latgales pašvaldību, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras,  un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalsts.

Informāciju sagatavoja:
Preiļu un Riebiņu novada TIC

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.