Piedalīsimies Pasaules sniega dienā!

16.01.2016.

Atsaucoties Starptautiskās Slēpošanas federācijas aicinājumam Latvijas Slēpošanas savienība nu jau piekto reizi atbalsta un mudina pašvaldības iesaistīties Pasaules sniega dienas aktivitātēs. No 15. – 17. janvārim vairākās vietās Latvijā norisināsies ļoti daudz un dažādi “Pasaules Sniega dienai 2016” veltīti pasākumi, dodot bērniem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega. Tā nu ir sanācis, ka ziema pie durvīm pieklauvēja pavisam nesen un aktivitātes, kas saistītas ar distanču slēpošanu ir sākušās tikai iepriekšējā nedēļā.

Pasaules Sniega diena ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ikgadējs sniega festivāls, kas dod bērniem un viņu vecākiem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega, radīt patīkamas atmiņas, kā arī iedvesmu turpināt nodarboties ar ziemas aktivitātēm arī nākotnē. Pasaules sniega diena ir kļuvusi jau par tradīciju, un tā norit daudzās vietās Latvijā janvāra trešajā svētdienā, bet vairākās vietās Latvijā Sniega dienas pasākumi norisināsies arī piektdien un sestdien. Pasaules sniega diena kļūst par iecienītu pasākumu, un šogad tā svinēs pusapaļo jubileju, jo tiks organizēta piekto reizi.

16. janvārī Sniega diena tiks atzīmēta Preiļos. No mūsu novada skolām šīm aktivitātēm šoreiz  pieteicās  Preiļu 2. vidusskola.  Lai kā arī šoreiz gribējās, lai Sniega dienu varētu ievadīt ar slēpošanas sezonas atklāšanas sacensībām Preiļu parkā, diemžēl no šīs idejas nāksies atteikties niecīgās sniega segas dēļ. Tomēr bez šai dienai raksturīgajām aktivitātēm neiztiksim. Slēpošanas draugi dienas garumā gan ar savām slēpēm, gan ar slēpju nomā izīrētām slēpēm tiek aicināti iesaistīties akcijā “Saslēpo veselības kilometrus!” Par stadionā veiktiem pieciem apļiem vai parka trasē noslēpotu vienu apli būs iespēja saņemt oficiālu apliecinājumu par dalību Pasaules Sniega dienā. Tie, kuri būs pacietīgāki un stadionā pieveiks piecpadsmit apļus vai parka trasē trīs apļus varēs klāt pieplusot vēl piemiņas nozīmīti.

Runājot par slēpošanas aktivitātēm, gribas jau iepriekš informēt tos, kuri vēlēsēsies pamačoties ar kaimiņu vai uzticoties hronometram sekot savai  izaugsmei “Parka sprinta ” četros posmos, kuri sāksies 20. janvārī plkst. 18.00 un ar nolikumu varēs iepazīties drusku vēlāk. Gribas ticēt, ka pagājušā gada dabas niķi neatkārtosies un pasākumu varēsim veiksmīgi noslēgt. Lai slēpošanas draugiem pietiek apņēmības slēpošanas iemaņu pilnveidošanā visas ziemas garumā!

Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta pasākumu darba organizators


Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.