Ieskats pansionāta “Preiļi'' pasākumos “Ziemassvētku un Jaungada izskaņās”

04.01.2016.

Lai Jaungada spožajās acīs  –
prieks, līksme un mīlestība zied!
 Lai ikdienas pēdās visur līdzi  –
Dieva svētība iet! 
  

Aizvadītais 2015. gads Preiļu novada pašvaldības pansionātam “Preiļi” ir bijis pasākumiem bagāts. Labdarības pasākumu un ciemiņu sniegto koncertu klāsts bija ļoti plašs un spraigs.

Pansionāta kolektīvs  īpašu paldies saka saviem sponsoriem, atbalstītājiem – cilvēkiem, kuri sagādā prieku un dāvanas no sirds – gan svētkos, gan ikdienā, kuri neaizmirst apciemot pansionāta iemītniekus ar uzaicinājumu, kā arī  bez tā.

Pansionāta “Preiļi” iemītniekiem ir izveidojusies ļoti veiksmīga un sirsnīga sadarbība ar Preiļu 2.vidusskolas skolēniem, it īpaši gribas atzīmēt trīs 5.klases meitenes – D.Meļņikovu, V.Fadejevu un D.Ivanovu, kuras apmeklēja pansionāta iemītniekus ikdienā pēc stundām un brīvlaikā. Iniciatīva tika izrādīta no šo meiteņu puses, bez īpaša izaicinājuma, tāpēc sirsnīgs paldies ir jāsaka pašām meitenēm, gan viņu vecākiem par sapratni un audzināšanu, gan pedagogiem par ievirzi uz šāda veida  labdarību. Šīs trīs radošās meitenes mūsu iemītniekiem dziedāja dziesmas, skaitīja dzejoļus, dejoja, kopā gatavoja eglītei rotājumus. Mīļš paldies viņām, ar prieku meitenes gaidīsim arī turpmāk pie mums ciemos pansionātā “Preiļi”. Jāatzīmē arī Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu filiāles audzēkņi – frizieri ar skolotāju Antoniju Rubini, kas ierodas un sapucē mūsu seniorus. Paldies visiem!

2015. gada nogalē, sākot ar novembra mēnesi pansionātā norisinājās dažādi pasākumi, praktiski katru nedēļu un pat vairākas reizes nedēļā, mūsu iemītniekiem bija iespēja priecāties kopā ar dažādu grupu un ansambļu māksliniekiem. 11. novembrī – Lāčplēša dienā pansionāta iemītnieki bija sanākuši kopā, lai pavakarētu un atcerētos neatkarīgās Latvijas valsts karaspēka uzvaras Rīgas atbrīvošanā pret vācu-bermontiešu karaspēku  un citus notikumus, pasākumā piedalījās ar Krista un Rūta ar savu muzikālo atskaņojumu. 17. novembrī pansionātā visiem bija svētku noskaņojums sakarā ar Latvijas Republikas proklamēšanas 97.gadadienu, kuru papildināja skolnieču un “Viršu” sievu skanīgās dziesmas. Arī senioru deju grupa ‘Brūklenājs” E.Aksjonovas vadībā kārtējo reizi priecēja mūs visus pansionātā ar savu nerimstošo enerģiju un pozitīvo dzīves uztveri, kas ļoti pozitīvi iespaido arī mūsu pansionāta seniorus. Mīļš paldies dejotājiem – senioriem. Pateicamies visiem māksliniekiem, arī pensionāru biedrībai “Mūsmājas” par labdarības projektu “Radošo dzirksti meklējot”, kura ietvaros viņi prezentēja savus darbus pusgada garumā, tā iepriecinot Preiļu novada pašvaldības pansionāta “Preiļi” ļaudis ar saviem gardumiem.

 Adventes klusais cerību laiks pansionātā iesākās (28. novembrī) ar jauku, sirsnīgu koncertu, kuru  bija  sagatavojuši Preiļu novada Pelēču pagasta iedzīvotāji, tai skaitā Pelēču vokālais ansamblis “Iedvesma”(vadītāja Guna Siliniece) un Pelēču pamatskolas 6. un 7. klases skolēni, viņu vecāki un pedagogi. Koncertā tika dziedātas dažādas dziesmas, dāvināti pedagogu un skolēnu pašdarinātie adventes vainadziņi un sarūpēti dažādi saldumi un dāvanas senioriem.

Ziemassvētki bez īpašās piparkūku smaržas nav pat iedomājami, tāpēc piparkūku smaržu un Ziemassvētku noskaņojumu 15.decembrī ar jaukiem latviešu dejas soļiem pansionātā ienesa Preiļu 1.pamatskolas 3. klašu skolēni ar savu vadītāju Ilzi Broku, un  koncerta nobeigumā pansionāta iemītniekiem tika pasniegtas pašu bērnu rociņām gatavotās piparkūkas.

Gada garumā ar mums kopā ir bijuši mākslinieki: gan lielāki, gan mazāki no popgrupas “Lāsītes”. 17. decembrī Preiļu novada pašvaldības pansionātā ciemojās popgrupas “Lāsītes” vidējās un vecākās grupas mākslinieki – vokālisti ar savu  Ziemassvētku koncertu (vadītāja – Daina Erte), skolēni ar vecākiem, kuri bija atbalstījuši bērnus labdarībai un palīdzējuši sarūpēt dāvanas pansionāta iemītniekiem.

Īpašu paldies sakām Modra Krūzes visai ģimenei no pansionāta “Preiļi” iemītniekiem un arī kolektīva, jo šī ģimene vairāku gadu garumā ir aktīvi pansionāta atbalstītāji un ziedo saldumus mūsu novada pansionāta senioriem svētkos. Esam pateicīgi arī Viduslatgales Pārnovadu fonda pārstāvjiem, kuri neaizmirst par mūsu pansionāta iemītniekiem un ne reizi vien piegādā tiem dažādus dāvinājumus, tai skaitā gada laikā vairākas reizes tika sagādāti gan augļi, gan dārzeņi, gan dažādas dāvanas klientiem projekta “Pavasara diena gadu baro” ietvaros. Paldies visiem novada iedzīvotājiem, kas neaizmirst savus radus, draugus, paziņas  un nāk ciemos, esiet vienmēr gaidīti.

 22. decembris bija pasākumiem bagāts, dienas rīta pusē notika Preiļu Romas katoļu draudzes dekāna J.Stepiņa Dievkalpojums. Pēc mises dekāns sveica visus pansionāta iemītniekus ar laba novēlējumiem, lai Jaunais gads ir panākumiem bagāts un veselīgs. Katrs no iemītniekiem saņēma arī dāvanas no dekāna.

22. decembra pēcpusdienā Preiļu novada pašvaldības pansionātā “Preiļi” ciemojās Aizkalnes pagasta ļaudis, tai skatā Aizkalnes sieviešu vokālais ansamblis ar vadītāju Lilitu Livdāni, Aizkalnes pagasta centra vadītāja Gunta Uzuleviča. Aizkalnieši  bija sarūpējuši ļoti garšīgas mājās ceptās plātsmaizes, saldumus un rudens ražas smaržīgos ābolus un bumbierus. Vissirsnīgākais paldies vokālā ansambļa vadītājai Lilitai Livdānei, kura bija sagatavojusi īpašu svētku scenāriju senioriem – atbilstošu klientu spējām un to varēšanai tajā iesaistīties. Seniori tika iesaistīti kopīgā sadziedāšanā un muzicēšanā – paši varēja izmēģināt ansambļa sitamos instrumentus un piedziedāt līdzi arī dziesmas.

27. decembrī pansionātā ciemojās LR 12.Saeimas deputāts – mūsu novadnieks Aldis Adamovičs ar svētku dāvinājumiem pansionāta iemītniekiem un arī darba kolektīvam.  A.Adamovičs piedalījās pansionāta Ziemassvētkiem veltītajā pasākumā un novēlēja mūsu sirmgalvjiem: būt stipriem, izturīgiem, sargāt savu veselību, saprasties ar saviem līdzcilvēkiem un darba kolektīvu, lai draudzīgi varētu sadzīvot šajā kopīgajā mājā – pansionātā “Preiļi”.

Tāpat šai pasākumā viesojās Preiļu novada centra senioru vokālais ansamblis “Virši” ar priekšnesumu vadītāju Janīnu Eiduku un muzikālo vadītāju Karīnu Ošu. Tika skaitītas dažādas dzejas, minētas mīklas, stāstīti atgadījumi no dzīves un dziedātas Ziemassvētku dziesmas. Iemītnieki tika cienāti ar saldumiem- konfektēm, cepumiem. Mākslinieces pansionāta iemītniekiem bija sarūpējušas arī cienastus ar dažādiem ievārījumiem un konserviem. Koncertā uzstājās arī bērni no Preiļu Mūzikas un mākslas skolas ar vadītāju Arturu Savicki. Koncerta izskaņā mūs visus priecēja talantīgo mākslinieku – mazā  akardeonista Artjoma , vijolnieku Emīla , Laumas un Ivandas muzikālais sniegums.

28. decembrī Preiļu novada pašvaldības pansionātā “Preiļi” ar jauku, skanīgu un draiskulīgu    priekšnesumu bija ieradušies folkloras kopas “LEIČI” dalībnieki ar savu atraktīvo, smaidīgo un latviešu tautas folkloras zinošo vadītāju Romualdu Kairānu. LEIČU kolektīvs bija sarūpējuši ne tikai dziesmas, bet arī protams dažādus našķus. Pansionāta iemītniekiem bija vienreizēja iespēja pašiem pēc pasūtījuma klausīties un arī līdzi dziedāt dziesmas kopā ar māksliniekiem, un novērtēt to skanīgo sniegumu. Folkloras kopas vadītājs Romualds uzaicināja pansionāta seniorus atcerēties un pieteikt jebkuru dziesmu, kas ir palikusi vēl labā atmiņā. Tā pansionāta iemītnieks Vladislavs bija ļoti patīkami pārsteigts un pateicīgs, ka tika nodziedāta dziesmiņa “Atmiņā lakatiņš zilais..”, kā arī Annas vēlēšanās tika izpildīta ar kopīgu dziesmu “Rūžeņa”.  Nebija nevienas pasūtītās dziesmas, ko šīs folkloras kopas kolektīvs nezinātu un neizpildītu. Liels paldies māksliniekiem no mūsu pansionāta iemītniekiem un visa kolektīva.

30. decembrī bija noslēdzošais Vecgada pasākums, kurā piedalījās visi pansionāta darbinieki kopā ar klientiem. Iemītnieki tika sveikti ar dažādām dāvaniņām no pansionāta kolektīva. Kopā dziedājām sirsnīgas un  mīļas dziesmas. Kolektīva meitenes visiem iemītniekiem novēlēja labu veselību, izturību, pozitīvu noskaņojumu un savstarpēju sapratni, lai vienmēr valdītu pozitīva gaisotne mūsu pansionātā, lai arī darbiniekiem būtu vēlēšanās ar prieku nākt strādāt un sniegt mūsu cilvēkiem palīdzību  un tik nepieciešamo cilvēcīgo atbalstu un sapratni.

Vislielāko paldies sakām arī – dekānam Stepiņam, dziedātājām, pareizticīgo mācītājam Aleksandram – par atbalstu grūtos brīžos, par dievkalpojumiem, par to, ka vienmēr ar mums un klientiem ir bijuši kopā gan svētkos, gan grūtos brīžos. Ikviens no viņiem ir sagādājis prieku pansionāta klientiem.  

Esam priecīgi un pateicīgi visiem ciemiņiem, kuri ar savu jautro un labestīgo noskaņojumu apmeklē mūs, piedalās organizētajos pasākumos un sniedz savus mākslinieciskos  veltījumus mūsu pansionāta “Preiļi senioriem.  Esiet vienmēr laipni gaidīti pie mums!

Lai Jaunais gads ir bagāts ar labām domām,
darbīgām dienām un priecīgiem atelpas brīžiem.
Lai mūsos mājo un valda godaprāts,
neatlaidīga griba saprasties, paciest un palīdzēt!

Pansionāta „Preiļi” iemītnieku un kolektīva vārdā –
vadītāja Inga Vilcāne

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.