Ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls „Vadātājs” 22. janvārī pietur “PAKAC” Preiļos

22.01.2016.

2016. gada 22. janvārī festivāla „Vadātājs” pietura būs Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centrā (PAKAC), Preiļos, Kārsavas ielā 4. Festivāla programma Preiļos ietvers mūzikas koncertus, etīžu teātri, deju un īsfilmu programmu.

Sākot no plkst. 19.00 programmā būs Preiļu novada BJC teātra grupa “Kājām gaisā”, Ansamblis „Manta”, Etīžu teātris „Nerten”, Kristīne Brīniņa & Eva Krūmiņa ar laikmetīgās dejas priekšnesumu, kā arī LV jauno režisoru īsfilmu programma.

„Kājām gaisā” darbojas kopš 2009. gada,  „Vadātājā” jaunieši rādīs piecminūšu uzvedumu “Piektā aina”  – parodiju par kino uzņemšanas aizkulisēm. Pēc uzveduma sekos improvizācijas sesija. Trīs gadus pēc kārtas – 2012., 13., 14. Latvijas reģionālajā mazo formu uzvedumu konkursā Preiļu novada BJC teātra grupa „Kājām gaisā” ir laureātu vidū ne vien Latgalē, bet arī iekļuvusi Latvijas desmitniekā.  

Kristīne Brīniņa ir absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmiju iegūstot bakalaura grādu Laikmetīgas dejas horeogrāfijā. Tagad darbojas kā neatkarīga horeogrāfe un dejotāja Latvijā, kura regulāri veido un piedalās dažādos laikmetīgās dejas projektos, kā arī pilnveido savas profesionālās prasmes ārvalstīs. Horeogrāfes radošā darbība ir novērtēta ne vien Latvijā, bet arī ārvalstīs. Horeogrāfes radošo darbību spilgti raksturo horeogrāfija kā dzīvesveids, kur impulsi tiek ņemti no redzētā, pieredzētā, apkārtējiem cilvēkiem, sajūtām un domām.

Eva Krūmiņa beigusi Latvijas Kultūras akadēmiju Mūsdienu dejas horeogrāfijas nodaļu 2011. gadā. Kopš tā laika piedalījusies vairākos neatkarīgos projektos, veidojusi un dejojusi vairākās izrādēs, dejojusi arī « Dzirnu » profesionālajā sastāvā, māca kustību valodu bērniem.

„Nerten” ir Latvijā vienīgais etīžu teātris, kura radītāji ir literāts un žurnālists Toms Treibergs un mākslinieks Svens Kuzmins. Kā viens, tā otrs teātrī darbojas kā dramaturgi, režisori un aktieri vienā personā. Desmit gadu laikā «Nerten» no teātra draugu loka kļuvis par plašāk pazīstamu zīmolu gan Rīgā, gan ārpus tās.

Ansamblis „Manta” 2014. gadā ne tikai saņēmis Zelta Mikrofonu par labāko alternatīvās mūzikas albumu, kā arī Alternative.lv gada balvu, bet arī pavisam nesen vinila plates formātā laidis klajā savu debijas albumu „Manta”.

Visa vakara garumā tiks demonstrēta Latvijas jauno režisoru īsfilmu programma (režisori: Jānis Ābele, Alise Zariņa, Liene Linde, Una Rozenbauma, Marta Herca, Jurijs Skorobogatovs, Valērijs Oļehno, Madara Didrihsone, Dāvis Kaņepe), kā arī Latvijas mūzikas video izlase „Videoritmi”.

Pasākums paredzēts plašai publikai neatkarīgi no dzīves vietas un vecuma. Bez ieejas maksas.

Ceļojošais festivāls “Vadātājs” ir radošo nozaru kopprojekts – izbraukuma pasākums, kurā vienojas dažādi mākslas un kultūras veidi. Katrā norises vietā Vadātājs piedāvās īpaši veidotu programmu, iesaistot arī vietējos māksliniekus un kultūras aktīvistus. Festivāla ideja ir decentralizēt norises Latvijas kultūras kartē, aktualizējot vai atklājot jaunas pasākumu vietas, sadarbības iespējas, kā arī iepazīstinot māksliniekus un publiku.

Iniciatīvas autori ir pieredzējuši kultūras produktu radītāji: Kalnciema kvartāla komanda, mūzikas producenti biedrība „Hi” un ansamblis „Manta” sadarbībā ar virkni Latvijas kultūras un mākslas profesionāļu.

Festivālu “Vadātājs” organizē biedrība „HI” un Kalnciema kvartāls sadarbībā ar PAKAC, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 „Vadātājs” norisēm aicinām sekot: www.facebook.com/CelojosaisFestivals un @vadatajsfest Twiterī.

Vairāk informācijas:
Una Meiberga
t. +37129402027
una.meiberga@gmail.com

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.