Preilieši gūst vietas Latvijas čempionātā daudzcīņā un soļošanā

30.01.2016.

30. – 31. janvārī Rīgas Sporta manēžā notika Latvijas čempionāts daudzcīņā un soļošanā. Daudzcīņa notika četrām vecuma grupām – U-16, U-18, U-20 un pieaugušie, bet soļošanā čempionu titulus izcīnīja visās iepriekš minētajās grupās, kā arī U-14 grupā.

Ļoti pārliecinoši septiņcīņā U-18 grupā jauniešiem startēja Rūdolfs Vucāns (treneris Ārijs Vucāns). Rūdolfa rezultāti ir sekojoši: 60 m – skrējienā – 7,43; 60 m barjerskrējienā – 8,85; tāllēkšanā – 6,09; augstlēkšanā – 1,80; kārtslēkšanā – 4,30; lodes grūšanā – 11,61; 1000 m – 3:20,7. Ar 4512 punktiem viņš ierindojās 2. vietā 14 dalībnieku konkurencē. Rūdolfs ir izpildījis Meistarkandidātu kvalifikācijas sporta klasi.

Pirmo reizi  savus spēkus pieccīņā U-16 meiteņu grupā pārbaudīja Preiļu BJSS audzēkne Nikola Djubina (treneris Leonīds Valdonis). Viņa ieguva 2059 punktus un izpildīja trešo sporta klasi.

Latvijas čempionātā soļošanā telpās zelta medaļas U-14 grupā 1000 m soļošanā  ar rezultātu 4:45,47 izcīnīja Raivo Liniņš (tr. Normunds Ivzāns) un U-16 grupā 2000m soļošanā ar rezultātu 11:42,12 Ksenija Zabalujeva (tr. Olga Borisova). Sudraba medaļas U-14 grupā zēniem ar rezultātu 5:29,79 Iļja Beļajevs (tr. Olga Borisova) un bronzas medaļu vīriešu konkurencē 5000 m ar rezultātu 21:47,40 izcīnīja Normunds Ivzāns (trenere Anita Kažemāka).

Preiļu novada BJSS pārējo audzēkņu rezultāti – 4. vieta: Alīnai Litvjakovai (tr. Jānis Upenieks) un Diānai Nikiforovai (tr. Olga Borisova), 5.vieta: Rihardam Kokinam un Agnesei Tumānei (abiem tr. Jānis Upenieks), 6. vieta: Ksenijai Zakutajevai un Irinai Belovai (abiem tr. Olga Borisova).8.vieta: Elīnai Ūsānei (tr. Jānis Upenieks), 9. vieta: Sofjai Kirillovai, 10.vieta: Varvarai Kursītei, 12.vieta: Žanetei Litavniekai (tr. Olga Borisova).

Vīriešu konkurencē 3. vietu izcīnīja Normunds Ivzāns 5000 m soļošanā ar rezultātu 21:47,40 (trenere Anita Kažemāka).

Veterānu grupā  1.vietu izcīnīja Aigars Salenieks 3000 m soļošanā ar rezultātu 12:17,33.