Ar ciemiņu uzvarām noslēdzies pirmais “Ziemassvētku ieskaņu” turnīrs volejbolā senioriem

19.12.2015.

Dažus pēdējos gadus lolotā doma par veterānu turnīru volejbolā arī Preiļos beidzot šogad tika realizēta. Tas notika pēc mūsu volejbola spēles interesentu cienījama vecuma sasniegšanas, kā arī pēc dalības citu novadu rīkotajos turnīros. Bija jāprotas un jāaicina viesi pie mums ciemos uz “Ziemassvētku ieskaņas” kausu izcīņu senioriem V40+ un S35+ vecuma grupās.

Atsaucās necerēti kupls dalībnieku pulks: vīriešiem – deviņas komandas un nedaudz mazāk dāmām – piecas. 19. decembrī vīrieši labāko noskaidrošanai uzsāka cīņas Preiļu 1. pamatskolas un Preiļu Valsts ģimnāzijas sporta zālēs, sadalīti divās apakšgrupās. Sievietes spēkojās Preiļu novada BJSS sporta zālē.

Spraigas cīņas norisinājās ģimnāzijas zālē, kur pulcējās spēka ziņā ļoti līdzīgas komandas. Kā grupas uzvarētāja pusfinālam uzreiz kvalificējās Jāņa Klauža kopā pulcinātā komanda “Deputāts un draugi”, sekojošās aiz sevis pozīcijās atstājot “VK Krāslava” un “Lubāna” komandas, kurām izredzes uz medaļām vēl nebija zudušas. Preiļu 1.pamatskolas apakšgrupā kā labākie sev vietu pusfinālā nodrošināja mājinieki – komanda “Preiļi”, kura saspringtā savstarpējā spēlē aiz sevis atstāja “Saulkrastu” veterānus, kuri pie mums bija mērojuši vistālāko ceļu. No trešās pozīcijas cīņas turpināja “Malta”. No tālākām cīņām izstājās “Latgales Mežsaimnieks” un “Nereta”. Cīņās “krustā” par tiesībām spēlēt pusfinālā “Lubāna” pieveica “Saulkrastus”, bet “Krāslava” tika tālāk, pietaupot spēkus pret “Maltu”, kuri traumu dēļ nevarēja iziet uz spēli pilnā sastāvā.

Pusfinālos drusku svaigākie “Deputāts un draugi” tika galā ar sīkstajiem, bet nu jau drusku pagurušajiem “Lubānas” senioriem. Otrajā pusfinālā sīkstā spēkošanās starp Preiļu un Krāslavas volejbolistiem noslēdzās ar mājinieku kapitulāciju – nu bija jāskaņojas cīņai par bronzas godalgām.

Spraigā gaisotnē aizritējusī spēkošanās par bronzas godalgām starp mājiniekiem un viesiem no Lubānas noslēdzās ar ciemiņu pārākumu. Zelta godalgu liktenis izšķīrās starp “B” apakšgrupas līderiem – “Deputāts un draugi” un “Krāslavas” komandām triju setu spēlē, kur galarezultātā drusku meistarīgāki un izturīgāki izrādījās Krāslavas seniori (Dmitrijs Duškins, Juris Pastars, Artis Galējs, Aleksejs Abramovs, Aleksandrs Davidovs, Oļegs Maļinovskis un Valdis Vanaģelis).

Cīņas vairāk kā desmit stundu garumā noslēgušās! Ne mazāk spraiga attiecību skaidrošana risinājās BJSS sporta zālē starp dāmu komandām, kuras spēlēja katra ar katru. Galarezultātā meistarīgākās izrādījās ne velti tālo ceļu mērojušās Saulkrastu dāmas (Sandra Korne, Anita Pizele, Vera Terentjeva, Irēna Jansone, Solveiga Teclofa, Dace Eide un Ilze Vikse), aiz sevis atstājot Maltas, Litenes, mājinieču un Jēkabpils komandas.

Preiļu novada Kultūras centrā, kur notika veiksmīgāko sumināšana, ar piemiņas balvām tika atzīmēti komandu vērtīgākie spēlētāji, tie ir: Neretai – Ilmārs Vjakse, LMS – Vadims Vasiļjevs, Litenei – Janeks Ekurs, Maltai – Dainis Lucijanovs, Saulkrastiem – Ivars Einiķis, Lubānai – Kaspars Sniedzītis, Deputāts un draugi – Raivo Rozītis, Krāslavai – Dmitrijs Duškins, mājiniekiem – Ilmārs Madelāns. Mūsējo komandā spēlēja Andris Pastars, Ivans Daņilovs, Aldis Adamovičs, Ainārs Bernāns, Rolands Naglis un Juris Lauskis.

Dāmām šo titulu un komandas uzticēšanos iemantoja Jēkabpilij – Sandra Ābola, Litenei – Elīna Aģe, Maltai – Santa Catlakša, Saulkrastiem – Vera Terentjeva, bet mājiniecēm – Dace Liniņa un Jūlija Skridļa. Komandā vēl cīnījās Inta Rumaka, Jeļena Kozere, Inga Haritonova, Inga Ivanova un Mārīte Vasiļjeva.

Pasniedzot godalgas atpūtas pasākumā, visus turnīra dalībniekus sveica Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda un 12. Saeimas deputāts Aldis Adamovičs. Ar raito dejas soli klātesošos priecēja Preiļu 1.pamatskolas dejas kolektīvs “Dancari” (vadītāja Ilze Broka). Ar skaļām ovācijām tika pavadīta deju grupas Fazira (Feimaņi) uzstāšanās. Par iespēju realizēt savu potenciālu deju placī gādāja Jānis un Lauris.

Izmantojot iespēju, gribas teikt milzīgu paldies Kultūras centra pretimnākošajam kolektīvam, kā arī galvenajai galdu klājējai Vijai un, protams, visiem, kuri pielika roku, lai pasākums veiksmīgi izdotos. Galvenā balva mums – atzinīgie daudzo ciemiņu pateicības vārdi!

Uz tikšanos nākošajos turnīros – mīļus un sirsnīgus Ziemassvētkus un LAIMĪGU JAUNO GADU!
 

Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta pasākumu organizators, sacensību galvenais tiesnesis

Gaišus un priecīgus Ziemassvētkus. Radošu, veselīgu un sportiskām aktivitātēm bagātu nākošo gadu vēl Ieva Babre un aicina FOTO no Preiļu novada Ziemassvētku ieskaņas kausa izcīņas volejbolā apskatīt un lejupielādēt līdz 2016. gada 18. februārim):

1. Apbalvošana – Preiļu KC
https://failiem.lv/u/gchhqhpd

2. Spēles BJSS (sievietes)
https://failiem.lv/u/5jhqm8dv

3. Spēles Preiļu 1. pamatskolā (1)
https://failiem.lv/u/h48jea59

4. Spēles Preiļu 1. pamatskolā (2)
https://failiem.lv/u/yu3s47jj

5. Spēles Preiļu 1. pamatskolā (3)
https://failiem.lv/u/mmwj8uh5

6. Spēles Preiļu VĢ
https://failiem.lv/u/3dpzrvau

Pēdējās izmaiņas: 19.12.2015.