13. decembrī iedegta Ziemassvētku egle

13.12.2015.

13. decembra pēcpusdienā ar dziesmām, dejām un rotaļām tika iedegta lielā Ziemassvētku egle pilsētas centrālajā laukumā.

Šogad pilsētā Ziemassvētku noskaņu ienes divas egles — centrālajā pilsētas laukumā un pie Preiļu novada domes. Lielo Ziemassvētku egļu izraudzīšanās un uzstādīšana ir viens no atbildīgākajiem SIA „Preiļu saimnieks” Komunālās nodaļas pienākumiem gada nogalē. Egles noskatīja SIA „Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētājs Jānis Mūrnieks un Komunālās nodaļas vadītāja Zenta Igolniece. Egle, kas uzstādīta laukumā pie novada domes, auga valsts mežā Preiļu pagastā. Savukārt centrālā laukuma skaisto un kuplo egli, par kuru saņemti vien atzinīgi vārdi, pilsētai uzdāvināja Pelēču pagasta Ozoldārza saimnieks Elmārs Skuķis, par to viņam īpašs paldies!

Svētku sajūtu pilsētā ienes ne tikai izrotātās egles, bet arī atbilstošs svētku noformējums, kura idejas autore ir Lidija Ceriņa. Pilsētas rotāšanā lielākoties izmantoti esošie rotājumi ar jaunu, radošu pieeju, bet jauns akcents ir sniegavīri pie galvenās egles.

Galvenās pilsētas egles iedegšanas pasākumā Preiļu novada Kultūras centrs atgādināja par pakava kā gada nogales laimes talismana simbolisko nozīmi. Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda svētku gaidīšanas laikā mudināja atcerēties par trim mūžīgajām pamatvērtībām: ticību, cerību un mīlestību, un vēlēja domāt gaišas domas un teikt gaišus vārdus. Ar svētku priekšnesumiem klātesošos priecēja PAKAC dziedošie jaunieši, deju kopas “Gaida” un “Dancari”, PII “Pasaciņa” audzēkņi, Preiļu Valsts ģimnāzijas un Preiļu 2. vidusskolas skolēni, Bērnu un jauniešu centra popgrupa “Lāsītes” un deju grupa “Elīzīte”.

Svētki mūsu sirdīs var ienākt tikai tad, ja paši atveram tiem ceļu, tādēļ liels paldies visiem, kuri piedalās svētku noskaņas radīšanā!

Inese Šņepste,
SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 13.12.2015.