16. decembrī norisinājās biedrības „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” gada noslēguma Investīciju sesija

16.12.2015.

16. decembrī, Rīgas Biznesa skolā notika biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju, kurā klātienē tikās biedrības biedri-biznesa eņģeļi ar sešiem jaunajiem projektiem, kuriem bija iespēja prezentēt savus projektus, lai pretendētu uz investīcijām.

Biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” izpilddirektore Aiga Kalbjonoka stāsta: “Dažus mēnešus atpakaļ sākām apkopot datus arī par to, kā investori vērtē projektus piecās sadaļās, kas ir produkts, pārdošana, darbības modelis, komanda, piedāvājums investoram, vērtēšana notiek izmantojot balsošanas pultis. Šis, investoru viedokļu apkopojums, projektiem ir ļoti vērtīgs, jo sniedz ieskatu tajā, kuras projekta sadaļas investoriem liekas pievilcīgas un pie kurām vēl ir pamatīgi jāstrādā”.

Decembra Investīciju sesijā četriem projektiem izdevās izraisīt investoru interesi. Vislielāko  interesi radīja Oskara Putniņa projekts “Days Special” – jauna un neredzēta atlaižu sistēmas platforma, kura ļauj uzņēmējiem apmainīt atlaidi pret reklāmas vietu uz klientu Facebook.com sienas.  Jau šobrīd projekts ir noslēdzis sadarbības līgumu ar kafejnīcu tīklu „Pietura”, bāru/restorānu „YOLO”, „Portatīvo datoru serviss”, un citiem. Šobrīd aktīvi norisinās pārrunas ar restorānu tīklu „Vairāk Saules” vadību, par sistēmas ieviešanu. Šo gadu Oskars vēlētos noslēgt ar 1,000 klientu lielu bāzi un jauno uzsākt veicot pārrunas ar „Double Coffe” pārstāvjiem. Projektam nepieciešamās investīcijas uz doto brīdi sastāda 25,000 EUR.

Katrs projekta vadītājs savu projektu prezentēja 3 minūtes, kam sekoja 5 minūšu jautājumu daļa no investoru puses. Uzdotie jautājumi galvenokārt bija saistīti ar produkta, pakalpojuma iespējām tirgū, jo tieši tas, pēc investoru domām, ir viens no galvenajiem kritērijiem, lai projekts būtu pelnīt spējīgs. Katru sesiju projektu prezentācijas tiek filmētas, lai arī investori, kuri konkrētajā mēnesī uz sesiju nevarēja ierasties, varētu vērot sesijas norisi un izrādīt interesi par projektiem, līdz ar to, interese par šī mēneša projektiem varētu augt.

Pēc prezentāciju-jautājumu daļas, sekoja individuālās sarunas starp projektu vadītājiem un investoriem. Investori neskopojās dalīties savā pieredzē un noderīgos kontaktos ar jaunajiem uzņēmējiem. Tika apskatīti un izmēģināti prototipi, lai investori pēc iespējas labāk iepazītu prezentētos projektus.

Jauno projektu vadītāji aicināti pieteikties uz janvāra Investīciju sesiju līdz 6. janvārim, plkst. 23.59. Mājas lapā www.latban.lv ir atrodama pieteikuma anketa, kas veidota starptautiskajā privāto investoru platformā Gust

Biedrība „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” dibināta 2014. gada 29. aprīlī ar mērķi paplašināt un attīstīt biznesa eņģeļu tīklu Latvijā, kā arī atbalstīt jaunus daudzsološus projektus. Šobrīd biedrībā „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” darbojas 48 investori. Līdz šim investīcijas saņēmuši jau piecpadsmit projekti dažādās nozarēs. Biznesa eņģeļa pieredze uzņēmējdarbībā dod iespēju atrast projektam īsāko ceļu uz peļņu.

Informāciju sagatavoja:
Aiga Kalbjonoka
Biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls”
Izpilddirektore
mob. 26959806
www.latban.lv

Pēdējās izmaiņas: 16.12.2015.