Makšķernieku vakars Preiļos

11.12.2015.

11. decembrī jau devīto reizi Preiļos ikviens interesents tika aicināts uz ikgadējo tradicionālo Makšķernieku vakaru gada nogalē. Parasti pasākums sapulcina ne tikai iesācējus šajā jomā, bet arī pieredzes bagātus ‘copmaņus’. Apmainoties pieredzē, jaunāko informāciju par veiksmīgākajām makšķerēšanas vietām un labāko makšķernieku aprīkojumu pasākumā var iegūt ne tikai no ciemiņiem – īstajiem profesionāļiem šajā jomā, bet arī no vietējiem entuziastiem, kuri neskopojas ar savu pieredzi un atklāj viens otram dažādus makšķerēšanas knifus.

Pasākuma organizators Elgasts Dimants pastāstīja, ka šogad, tāpat kā iepriekšējos gadus, pasākums bija labi apmeklēts. Pie preiliešiem bija ieradies Makšķerēšanas federācijas prezidents Gundars Kurzemnieks un iepazīstināja ar Makšķerēšanas federācijas darbu. Tā kā viņš ir ļoti kaislīgs makšķernieks un pateicoties savam hobijam, ir pabijis zilajos ūdeņos dažādās pasaules vietās, klātesošajiem bija  interesanti klausīties stāstījumu, skatīties bilžu prezentāciju un video.

Otrs vakara viesis bija Oskars Melderis, kurš iepazīstināja ar jaunāko makšķerēšanas aprīkojumu, ko varēja ne tikai aplūkot klātienē, bet arī iegādāties par īpaši ‘draudzīgām’ cenām. Šo iespēju izmantoja daudzi pasākuma dalībnieki, no kuriem daži jau paspēja tikko iegādātos spininga kātus ‘likt lietā’ un pagājušajā nedēļas nogalē noķert pirmās zivis. 

Makšķernieku vakara noslēguma daļā ikviens pasākuma dalībnieks saņēma ciemiņu sarūpētās dāvanas, varēja cienāties ar tēju, kafiju un pīrādziņiem, kas bija sagādāti ar Preiļu novada domes atbalstu. Labā noskaņojumā tika stāstīti makšķernieku stāsti, notika pieredzes apmaiņa. Pasākuma dalībnieki kārtējo gadu bija gandarīti par šādu kopā sanākšanu un izteica vēlmi makšķernieku vakarus ar profesionāļu piedalīšanos organizēt arī turpmāk.

Maija Paegle

Pēdējās izmaiņas: 11.12.2015.