Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis apmeklē Preiļus

11.12.2015.

11. decembra pēcpusdienā Preiļos vizītē bija ieradies aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un ministrijas pārstāvji. Vizītē piedalījās Latvijas republikas 12. Saeimas deputāts Aldis Adamovičs. Ministrs apmeklēja Zemessardzes 35. nodrošinājuma bataljonu Preiļos, tikās ar Preiļu novada domes priekšsēdētāju Marutu Plivdu.

Zemessardzes bataljonā Raimonds Bergmanis apskatīja tehnisko nodrošinājumu, bataljona telpas.  Zemessardzes 35. nodrošinājuma bataljona komandieris majors Ilmārs Sparāns ministram un klātesošajiem rādīja prezentāciju, kurā atspoguļoja bataljona atbildības teritoriju un struktūru, galvenos uzdevumus. Ilmārs Sparāns stāstīja par paveikto 2015. gadā – apmācībām, rekrutēšanas rezultātiem, sadarbību ar valsts un pašvaldību institūcijām, uzsverot arī problēmas, kuras pakāpeniski jārisina. 

Ministrs atzina, ka darba apstākļi, kādos zemessargiem nākas strādāt, ir apmierinoši, tomēr attīstība ir jāturpina. Kājnieku bataljoni ir saņēmuši modernu individuālo ekipējumu, arī turpmāk zemessargi saņems nepieciešamo dienestam. Tomēr joprojām  gan Zemessardzē, gan profesionālajā dienestā lielākais izaicinājums ir cilvēki, un arī Zemessardzes 35. nodrošinājuma bataljonam viens no svarīgākajiem mērķiem ir jaunu zemessargu iesaistīšana zemessardzes darbā.

Pēc Zemessardzes bataljona apmeklējuma ministrs ar Marutu Plivdu un domes pārstāvjiem pārrunāja sadarbības jautājumus ar pašvaldību.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.