Apbalvoti konkursa “Skaistākais Ziemassvētku noformējums” uzvarētāji

29.12.2015.

Noslēdzies gadskārtējais Preiļu novada skatlogu, ēku fasāžu un priekšlaukumu noformējuma konkurss “Skaistākais Ziemassvētku noformējums”. Konkurss jau trešo gadu tiek rīkots ar mērķi veicināt Ziemassvētku laikam atbilstošas noskaņas radīšanu Preiļu novadā, akcentējot radošas un oriģinālas izpausmes un sabalansējot tradīcijas ar novitātēm, veidot estētiskās vērtības cilvēkos, ieinteresēt un motivēt ēku īpašniekus radīt svētku noskaņu, kā arī celt noformējuma māksliniecisko kvalitāti.

Šogad konkursam tika pieteikti 25 gaumīgi rotāti īpašumi, novērtēt labākos komisijai bija ļoti grūti, jo īpašnieki bija izdomas bagāti un īpaši pacentušies un izpaudušies rotāšanas mākslinieciskajās izpausmēs. Šoreiz noformējumi tika vērtēti trijās kategorijās: privātmāju noformējums, uzņēmumu un sabiedrisko ēku noformējums, valsts un pašvaldības iestāžu ēku noformējums, izslēdzot daudzstāvu dzīvojamo māju noformējumu, jo daudzstāvu dzīvojamo māju iedzīvotāji nebija pieteikuši izvērtēšanai savas mājas. Pieteiktie objekti tika izvērtēti vienkopus kā labākais svētku noformējums, neizdalot atsevišķi labāko skatlogu, labāko fasādi vai labāko labiekārtojumu. Saskaņā ar konkursa nolikumā noteiktajiem vērtēšanas kritērijiem vērtēta tika ideja un tās realizācija, pielietoto materiālu oriģinalitāte, noformējuma atbilstība iestādes vai uzņēmuma darbības veidam, noformējuma saderība ar objekta arhitektonisko tēlu un vidi, objekta vizuālā koptēla (skatloga noformējums, izkārtne, piegulošās teritorijas sakoptība) kvalitāte un noformējuma emocionālā iedarbība uz skatītāju.

Konkursam noslēdzoties un apkopojot šī gada rezultātus, privātmāju grupā par laureātu krāšņumā tika nominēta ar daudz dažādām gaismiņu virtenēm gaumīgi noformētā Rožānu ģimenes mājas fasāde un apkārtne īpašumā “Gundegas” Aizkalnes pagastā, 2. vietu ieguva Tatjanas Matvejevas dzīvespriecīgi izrotātais īpašums Liepājas ielā 38, Preiļos, savukārt 3. vieta tika piešķirta diviem īpašumiem – krāsaini noformētajai Rubinu ģimenes mājai Pelēču pagasta Skolas ielā 29 un Puzaku ģimenes īpašumam “Staburadze” Preiļu pagastā, kas izcēlās ar oriģinālu saimniecības svētku noformējumu “Salaveča lauku brīnumi”.

Par acīm tīkamu svētku noformējumu parūpējās arī uzņēmumi. Šajā grupā 1. vieta tika piešķirta Ž. Osipovai un I. Osipovam par tiesu izpildītāju biroja ēkas Raiņa bulvārī 3, Preiļos gaumīgu īpašuma ietērpšanu svētku rotā, 2. vietā godināts skaisti izrotātais skatlogs pilsētas centrā – veikals Tirgus laukumā 13c, Preiļos (veikala īpašnieces – Irina Petrova un Jeļena Babiča). Šajā kategorijā konkursa komisija izmantoja tiesības un izvirzīja savu kandidatūru uz apbalvojuma saņemšanu, piešķirot pārsteiguma balvas aptiekas Tirgus laukumā 5 un SIA “Novadnieks redakcija” kolektīviem par skaistu svētku noformējuma radīšanu pilsētā.

Tradicionāli grupā “Pašvaldības un valsts iestādes” tiek pieteikts vislielākais objektu skaits, tāpēc komisijai uzvarētājus noteikt bija smags darbs. Godpilno 1. vietu komisija piešķīra Preiļu 1. pamatskolai par rotājumu dažādību svētku noformējumā “Ziemassvētku stāsts” skolas plašajā teritorijā. 2. vietu noformējumā dalīja veiksmīgi un gaiši izrotātais Preiļu novada Kultūras nams Raiņa bulvārī 28, Preiļos un Pelēču pagasta pārvalde Liepu ielā 6, Pelēčos, kas arī šogad vakara stundās turpināja radīt pasaku – ar svecēm, sniegavīriem, nebeidzamām gaismiņu virtenēm un gaismas celiņu tumsā. Arī 3. vietas tika piešķirtas divām iestādēm. Preiļu novada Sociālais dienests tika apbalvots par sirsnīgo un gaumīgo noformējumu “Eņģeļi pār Latviju” un Pelēču pamatskola par idejām bagātīgu noformējumu. Komisija piešķīra pārsteiguma balvu SIA “Preiļu saimnieks” par īpašuma apkārtnes krāšņajiem rotājumiem.

Preiļu novada domes rīkotā konkursa uzvarētāji tika godināti aizvadītā gada 29. decembrī pilsētas Gada lielajā ballē. Pirmo trīs vietu ieguvējiem katrā kategorijā tika piešķirti diplomi un atzinības naudas izteiksmē: 1. vietai – 150 eiro, 2. vietai – 100 eiro, 3. vietai – 70 eiro.

Pašvaldība pateicas ikvienam par svētku noskaņas radīšanu mūsu novadā un labo gribu piedalīties novada teritorijas, atsevišķu ēku un skatlogu svētku noformēšanā – jo svētkus radām mēs paši!

Jolanta Upeniece,
Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 29.12.2015.