Iegādāts aprīkojums zivju resursu aizsardzības pasākumiem

09.12.2015.

 

Preiļu novada dome šī gada novembrī realizēja projektu „Speciālā aprīkojuma iegāde zivju resursu aizsardzības pasākumiem Preiļu novada ūdenstilpēs” Zivju fonda pasākumā “Zivju resursu aizsardzības pasākumi, ko veic valsts iestādes vai pašvaldības, kuru kompetencē ir zivju resursu aizsardzība (izņemot attiecīgās institūcijas kārtējos izdevumus)”. Projekta ietvaros tika iegādāta termokamera un 2 jaudīgi LED lukturi.

Lai nodrošinātu zivju resursu aizsardzības pasākumus Preiļu novada ūdenstilpēs, šī gada pavasarī ar Zivju fonda finansiālu atbalstu Preiļu novada dome iegādājās piepūšamo laivu ar motoru un laivas pārvadāšanas piekabi. Iegādātais aprīkojums tika nodots Preiļu novada Pašvaldības policijai, kura veic nelikumīgas makšķerēšanas apkarošanas reidus. Pašvaldības policijas darbinieku izbraukuma reidos ir konstatēts, ka nelikumīgi zivju zvejas tīkli tiek izlikti naktī un izņemti ļoti agri no rīta, un līdz šim pašvaldības policijai nebija iespēju tumšajā diennakts laikā apkarot pārkāpējus. Lai to varētu operatīvi izdarīt, bija nepieciešams iegādāties termokameru, ar kuras palīdzību iespējams tumsā saskatīt pārkāpējus rādiusā līdz 315 metriem. Termokamer paredzama lietošanai gaisa temperatūrā no -20C līdz +50C. Lai viegli orientētos tumsā, bija nepieciešami jaudīgi LED lukturi /3800 lumeni/.

Zivju resursu aizsardzības pasākumiem nepieciešamā aprīkojuma iegādei tika veikta cenu aptauja. Projekta kopējās izmaksas sastādīja 3980 eiro, kas ir 100% Zivju fonda finansējums.

Sanita Meļko,
Preiļu novada domes Attīstības daļas projektu vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.