Polijas tirgus tūrisma jomā ir aizsākts ar izstādi “TT Warsaw 2015”

26.11.2015.

No 26. līdz 29. novembrim Polijas galvaspilsētā Varšavā norisinājās starptautiskā tūrisma izstāde “TT Warsaw 2015”, kurā Latgale tika pārstāvēta kopējā Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) nacionālajā stendā ar tūrisma saukli „Latvia. Best Enjoyed Slowly” (Izbaudi Latviju nesteidzoties!).

TAVA nacionālo stendu starptautiskajā nozares izstādē Polijā rīkoja pirmo reizi, līdz ar to arī Latgale izmantoja šo iespēja popularizēt savu novadu tuvajiem kaimiņiem. Patīkums pārsteigums Latvijas stendam bija organizatoru un žurnālistu lēmums piešķirt 3. vietu un balvu kā vienam no profesionālākajiem un pievilcīgākajiem stendiem, gandrīz piecdesmit valstu stendu vidū. 

 Izstādes ietvaros un sadarbībā ar Latvijas Vēstniecību Polijā, 25.novembra vakarā tika organizēta tikšanās ar Polijas masu medijiem, kuras laikā pārliecinoši tika prezentēts arī poļu kultūras mantojums Latgalē, tai skaitā Grāfu Borhu atstātās pēdas Preiļu novadā. Latvijas vēstnieks Polijā apmeklēja arī izstādi un izteica atzinības vārdus par stenda orģinalitāti un iegūto balvu.    

Latgales reģionu izstādē pārstāvēja Preiļu novada TIC speciāliste Inese Martinkus, Daugavpils Universitātes poļu filoloģijas studentes Brigita Meija un Ivonna Orlova, kā arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pārstāve Tatjana Kolota. Šogad no stenda apmeklētāju puses bija liela interese iepazīties ar gastronomiskā tūrisma piedāvājumu, aktīvo tūrismu, kā arī iespēju apceļot visas trīs Baltijas valstis kopā. Pārsteidzoši neliela interese bija par sakrālo tūrismu Latgalē.

Izstādes apmeklētājiem stendā bija pieejami dažādi izdales materiāli gan par Preiļu un Riebiņu novadu, gan kopēja Latgales tūrisma karte poļu valodā, žurnāls “Latgale”, kā arī poļu valodā tulkots maršruts “Poļu vēsturiskais mantojums Latgalē”. Tūrisma profesionāļi un interesanti varēja iegūt informāciju par garākiem un īsākiem tūrisma maršrutiem, atpūtas iespējām daudzveidīgajos Preiļu un Riebiņu novada tūrisma objektos. Lai kopējo Latvijas stendu padarītu pievilcīgāku, vairākas reizes ik dienu uzstājās jaunais blūzmenis Jānis Zvērs.

Gaidīsim poļu tūristus mūsu pusē. Laipni lūgti, jeb, kā saka Polijā – mile widziany!

 

Preiļu novada TIC pārstāve Inese Martinkus


Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.