Lauksaimnieku gada ballē godina Preiļu novada zemniekus

27.11.2015.

27. novembrī, laikā, kad cilvēki, kas strādā laukos, var apturēt ikdienas darbu ritējumu, atskatīties uz noieto ceļu, izvērtēt rezultātus un atpūsties, Riebiņu Kultūras namā norisinājās gadskārtējā SIA “LLKC” Preiļu konsultāciju biroja un Preiļu Lauksaimnieku apvienības rīkotā Lauksaimnieku gada balle. Tradīcija, kas apvieno bijušā Preiļu rajona lauksaimniekus no Preiļu, Riebiņu, Vārkavas un Līvānu novadiem, šogad aizritēja jau septiņpadsmito reizi, kopā pulcējot 220 zemniekus, pašvaldību pārstāvjus, sadarbības partnerus un kuplu apsveicēju pulku.

Preiļu novada lauku attīstības speciāliste Elza Spodra Elste pavēstīja, ka pasākumā ik gadu ir patiess prieks par Preiļu novada lauksaimniekiem, kas prot labi strādāt. Īpaši patīkams ir fakts, ka saimniecībās ienāk arī aktīvie jaunās paaudzes cilvēki, kam rūp lauku nākotne.

Pasākuma ietvaros tika sumināti sekojoši Preiļu novada lauksaimnieki: par veiksmīgu sadarbību un gūtajiem panākumiem valsts mēroga konkursā “Sējējs” 2015. gadā tika godināta Kļavinsku ģimene (ZS “Palmas”), par veiksmīgu sadarbību un būtisku ieguldījumu graudkopības nozares attīstībā tika sveikta Seiļu ģimene (ZS ”Vecvanagi”) un Griboniku ģimene (ZS “Ozoli Gribinānos”), par veiksmīgu sadarbību un efektīvu uzņēmējdarbības uzsākšanu gaļas lopkopības nozarē sumināja Andreju Babjuku, par veiksmīgu sadarbību un demonstrējuma “Proteīna avotu nodrošināšana bioloģiskajā saimniekošanas sistēmā” ierīkošanu nominēja Klodānu ģimeni (ZS “Mucinieki”), savukārt nomināciju “Ģimene lauku sētā” saņēma Rubinu ģimene (ZS “Dižozols”).

Sarīkojumā lauksaimnieku godināšanas starplaikos ar radošiem un muzikāliem eksperimentiem jautrību un optimisma dzirksti ienesa pasākuma vadītājs Māris Susējs, savukārt vakara neformālajā daļā dzīvās mūzikas skaņdarbu izlasi dāvāja grupa “Velves”. Kas prot strādāt, tas prot arī atpūsties!

Jolanta Upeniece,
Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 27.11.2015.