Augstlēcēji sacenšas Daugavpilī

11.12.2015.

11. – 12.decembrī Daugavpils SP BJSS vieglatlētikas manēžā notika XII Henrija Silova kausu Starptautiskās sacensības augstlēkšanā. H.Silovs tālajā 1959. gadā bija pirmais Latvijā, kurš pārvarēja 2 m augstumu toreiz progresīvajā “pārvēliena” stilā kļūstot par republikas čempionu.

Elites klasē par uzvarētāju kļuva pašmāju sportists – madonietis Jānis Vanags, pārvarot 2 m 12 cm. Dāmām par čempioni kļuva Madara Onužāne, kura pārvarēja 180 cm augstumā novietoto latiņu. Otrajā vietā ierindojās rēzekniete Aiga Grabuste,  Latvijas eksrekordiste 7-cīņā, kura pēdējā laikā vairāk pievērsusies tāllēkšanai, Londonas Olimpiādes, kā arī Pasaules un Eiropas čempionātu vieglatlētikā dalībniece.
11. decembrī sacentās U-12, U-14 un U-16 vecuma grupu pārstāvji, kur startēja arī daži preilēnieši. Labākie panākumi šoreiz Nikolai Djubinai, kura uzvarai U-14 grupā pagājušajā gadā ar rezultātu 139 cm atkārtoja savu veikumu nu jau U-16 grupā ar jaunu personīgo rekordu 151 cm. Uz ziedu ceremoniju tika aicināta arī Anastasija Volkova, kurai pakļāvās 133 cm augstumā novietota latiņa, kas garantēja jaunajai sportistei 5.vietu.

Dažādās vecuma grupās piedalījās Baltkrievijas, Čehijas un Izraēlas augstlēcēji. Noderīgs seminārs bija arī treneriem, ko vadīja 1929. gadā dzimušais Pāvels Goihmans  no Izraēlas, kādreiz PSRS Nopelniem bagātais treneris un izlases vecākais treneris augstlēkšanā, kurš pārcietis Ļeņingradas blokādi. Sestdien vieglatlēti āva kājas Preiļu novada čempionātam vieglatlētikā telpās, bet tas jau būs cits stāsts.

L.Valdonis,
Preiļu novada sporta pasākumu organizators


Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.