Pelēču „Drošie” konkursā „Esi drošs – neesi pārdrošs”

26.11.2015.

Mēs, Pelēču pamatskolas 7.kl. komanda „Drošie”, piedalījāmies interesantā konkursā 7. – 8.klasēm, ko izsludināja Iekšlietu ministrija, Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Latvijas Gāze, Akvaparks.

Konkursam bija 3 daļas. 1.daļa – atbildes uz 26 jautājumiem par ugunsdrošību, pirmās palīdzības sniegšanu, drošu rīcību ar gāzi, par atbildību un sodiem, drošību uz ūdeņiem, arī Iekšlietu ministrijas pakļautības iestādēm un LR iekšlietu ministriem.

Atbildes bija jāiesūta līdz 1.oktobrim. Sākumā izskatījās vieglāk, nekā patiesībā bija. Uz dažiem jautājumiem atbildes zinājām uzreiz, citas ilgi nedevās rokās. Atbildes meklējām internetā, salīdzinājām, pārrunājām un meklējām vēl, ja izrādījās, ka tās atšķiras. Priecājāmies, kad pēc 2 nedēļām uzzinājām, ka mūsu atbildes bija starp 20 labākajām. Pavisam konkursā piedalījās 109 komandas no visas Latvijas.

 Tāpēc mūs uzaicināja piedalīties 2.kārtā jeb pusfinālā Rīgā. Turpinājām gatavoties. Palīdzību lūdzām Pelēču pagasta feldšerei Antonijai Vasiļjevai, viņa mums palīdzēja sagatavoties 1.palīdzības sniegšanai. Viņas vadībā „apturējām asiņošanu”, sniedzām palīdzību acu traumu un apdegumu gadījumā.

Mums bija nepieciešama arī policijas konsultācija par atbildību un sodiem. Mums palīdzēja … Meldere un … Melders, viņi mums izstāstīja par sodiem vecākiem par bērnu pārkāpumiem, kā arī par sodiem, ko var uzlikt pašiem nepilngadīgajiem. Lieti noderēja arī VP prezentācijas „Tava administratīvā atbildība” un „Tava kriminālatbildība”. Turpinājām mācīties arī par drošu dabasgāzes un sašķidrinātās gāzes lietošanu, Inčukalna gāzes krātuvi un A/S „Latvijas Gāze”.

23.oktobrī devāmies uz Rīgu. Tur mums vajadzēja atbildēt uz 4  jautājumiem. Vienu uzdeva Valsts policijas pārstāve, vienu NMPD mediķi, vienu VUGD, vienu „Latvijas Gāze” pārstāve. Pirms atbildēšanas bija dažas minūtes apspriešanai un pārrunāšanai. Jautājumi trāpījās labi, par mūsu atbildēm teica, ka viss pareizi, pat papildjautājumus neuzdeva.

Brīvajā laikā, kamēr citas komandas atbild uz jautājumiem, mums parāda, kā notiek pirkstu nospiedumu noņemšana. Mēs to izmēģinām un tagad zinām.

Pusfinālam bija jāgatavo arī 3 min. garš mājas darbs par tematu „Esi drošs – neesi pārdrošs”. Mūsu mājas darbs bija par atstarotāju un atstarojošo vestu nozīmi tumšajā laikā uz ceļiem, drošu ugunskura kurināšanu un tā aprakšanu un apliešanu, ejot projām. Bijām diezgan pārsteigti, kad mūs nosauca kā finālistus, tātad esam starp 10 labākajām komandām.

Un atkal gatavošanās, šoreiz palīgā aicinājām Preiļu Sarkanā Krusta vadītāju Zentu Vucāni. Viņa palīdzēja iemācīties elpināt un veikt sirds masāžu „Anniņai”, jo tikām brīdināti, ka būs praktiska darbošanās. Atkārtojām, ko bijām mācījušies iepriekš

5.novembrī atkal devāmies uz Rīgu, lai cīnītos finālā. Iepriekšējie punkti netika ņemti vērā. Šoreiz 4 stacijas ar jautājumiem un praktisku rīcību. 1.stacija – VP – jāuzliek kāju sargi, ķivere, jāpaņem zizlis un vairogs, tādā ekipējumā jāveic apmēram 30 m distance katram no 5 komandas dalībniekam: jāizvēlas ceļa zīme, jāatrod tās skaidrojums, jānoģērbjas, lai to visu var veikt nākamais dalībnieks. Uzņēma laiku un skatījās pareizās atbildes.

2.stacija – VUGD. Atbildes uz 10 jautājumiem par ugunsdrošību un glābšanu, 1 dalībnieka ietērpšanās ugunsdzēsēja tērpā un šļūtenes izritināšana, tad puzles salikšana, darbojoties kopā visai komandai.

3.stacija – NMPD. Atbildes uz 10 jautājumiem, tad neatliekamās palīdzības sniegšana „Anniņai”, kura ir bezsamaņā.

4.stacija – atbildes uz 10 „LG” jautājumiem par gāzi un tās lietošanu un izmantošanu.

Notika arī policijas suņu un zirgu paraugdemonstrējumi. Bija interesanti.

Diemžēl „Drošākās klases” titulu un 1.v. izcīnīt mums neizdevās, mēs palikām 6.vietā. Arī tas mums šķiet labs rezultāts. Mēs esam 6.drošākā komanda no 109. Komandā startēja Brigita Rubine, Intars Matisāns, Edgars Macijevskis, Viktors Džeriņš, Laimonis Deidulis. Ar mums kopā konkursam gatavojās arī audzinātāja Marija Zīmele.

Paldies visiem, kas mums palīdzēja sagatavoties konkursam.

Pēdējās izmaiņas: 26.11.2015.