24. novembrī Preiļos Kausētu stikla darbu ekspresizstāde un radošā darbnīca stikla apstrādē

24.11.2015.

24. novembrī plkst. 12.00 Preiļos,   Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā /Preiļu kultūras nama izstāžu zālē, Raiņa bulvārī 28/– Līvānu stikla kausēšanas darbnīcas Kausētu stikla darbu ekspresizstāde un radošā darbnīca stikla apstrādē.

Līvānos stikls ir kaut kas vairāk, nekā vienkārši materiāls. Stikla kausēšanai ir senas tradīcijas.

Šobrīd Līvānos, Latgales  mākslas un amatniecības centra telpās jau vairākus gadus darbojas stikla kausēšanas darbnīca. Tas nav tas, kas palicis pāri no Stikla fabrikas, tā ir no jauna izveidota Stikla kausēšanas darbnīca, kurā tiek izgatavoti stikla izstrādājumi vairākās stikla kausēšanas tehnikās.

Latgales reģionā Līvānu stikla kausēšanas darbnīca ir vienīgā, kurā var apskatīties vairākas stikla kausēšanas tehnikas un arī pašiem pamēģināt kausēšanu liesmā un kausēšanu krāsnī. Darbnīcā stikls netiek pūsts, bet stikla izstrādājumi tiek kausēti krāsnī vai liesmā, iekausējot stiklā dažādus stikla materiālus.  Pašlaik tiek uzsākta vēl viena jauna stikla apstrādes tehnika – Tifany tehnika, kas paver jaunas iespējas darbam ar stiklu.

Lai iepazīstinātu Latgales iedzīvotājus ar Līvānu stikla kausēšanas darbnīcas darbiem un dotu iespēju pašiem darboties ar stiklu,

„Radošā apvienība „Perspektīva”” projekta ietvaros, ar VKKF un Latgales reģiona attīstības aģentūras atbalstu, sadarbībā ar Latgales mākslas un amatniecības centru, organizē ekspresizstādes un radošās darbnīcas vairākās Latgales pilsētās:  Rēzeknē 10.novembrī,  Preiļos 24.novembrī, Krāslavā 27.novembrī, Daugavpilī 29.novembrī, Līvānos 5.decembrī.

Pieteikšanās uz radošajām darbnīcām: tālr. 29388137 Inga Salmiņa

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.