Deju kopas “Gaida” dejotājiem – Zelta diploms Sanktpēterburgā

13.11.2015.

Sanktpēterburgas Starptautiskā komiteja un Starptautiskās sadarbības centrs “Inter Aspect”, sadarbojoties ar Eiropas Folkloras festivālu asociāciju (EAFF) no 13. līdz 17. novembrim Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā organizēja 8. Starptautisko folkloras festivālu – konkursu Interfolk. Šis festivāls pulcināja kopā folkloras grupas no daudzām pasaules valstīm – Indonēzijas, Izraēlas, Slovākijas, Polijas, Latvijas, Krievijas.

Festivāla mērķis bija izveidot attiecības kultūras jomā, parādot katras valsts kultūru un iepazīstot citu valstu kultūras, tādējādi savstarpēji tās bagātinot un veicinot starptautisko sadarbību.

Šajā konkursā piedalījās 24 deju kopas “Gaida” dejotāji. Dejotāju sniegums tika augstu novērtēts, iegūstot 1. vietu un Zelta diplomu, speciālo balvu par labāko nacionālo tērpu, Eiropas un Pasaules Folkloras festivālu asociācijas prezidenta Armana Gukasjana kausu un diplomu par augstas kvalitātes sniegumu, kā arī ielūgumu uz Folkloras festivālu Armēnijā.

Dejotāji sniedza koncertus Valsts Nacionālajā Etnogrāfiskajā muzejā un Kultūras namā “Kirovec”. Festivāla gaitā dejotāji apmeklēja Ziemas pili, varēja skatīt pasaulē slavenāko mākslinieku darbus Ermitāžā, iepazinās ar Sanktpēterburgas vēsturiskajām vietām, vēroja tiltu pacelšanu virs Ņevas.

Lai šis brauciens īstenotos, sakām lielu paldies Kultūrkapitāla fondam (KKF), dejotāju vecākiem, A/S “Preiļu siers”, Preiļu novada Kultūras centram un Preiļu novada domei. Vislielākais paldies dejotājiem par savas nacionālās kultūras popularizēšanu, izturību un lielisko sniegumu visa festivāla laikā.

Gaida Ivanova,
deju kopas “Gaida” vadītāja


Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.