Stratēģiskās partnerības seminārs Rumānijā

03.11.2015.

No 3. – 7. novembrim Preiļu novada domes Attīstības daļas projektu koordinatore Inese Matisāne piedalījās starptautiskajā stratēģiskās partnerības seminārā, ko organizēja Erasmus+ Rumānijas nacionālā aģentūra. Seminārs notika vienā no slavenākajiem Rumānijas slēpošanas kūrortiem Predeal. Seminārā piedalījās aptuveni 40 dalībnieki no dažādām Eiropas valstīm: Igaunijas, Vācijas, Austrijas, Beļģijas, Nīderlandes, Francijas, Islandes, Spānijas, Itālijas, Turcijas un Rumānijas, pārstāvot dažādas nevalstiskās organizācijas, profesionālās skolas, pašvaldības. No Latvijas pasākumā piedalījās trīs dalībnieki: Jekaterina Bistrova, kas pārstāvēja profesionālo vidusskolu “Victoria” Rīgā, Silvestrs Savickis, kas pārstāvēja biedrību “Mārupes uzņēmēji” un vietējo pašvaldību: Preiļu novada domi pārstāvēja Inese Matisāne.

Stratēģiskās partnerības seminārā tika iegūtas vispārējas zināšanas par Erasmus+ stratēģiskās partnerības projektiem. Pasākuma laikā tika prezentēts viens no labākajiem Rumānijas stratēģiskajiem partnerības projektiem – kā skolām veidot veiksmīgu sadarbību ar biznesa sektoru. Pasākuma organizatori, Erasmus+ Rumānijas nacionālā aģentūra, dalījās pieredzē kā izstrādāt kvalitatīvu stratēģiskās partnerības projekta pieteikumu: prezentēja programmas vadlīnijas un nozīmīgākos uzsvarus, kas ir jāņem vērā izstrādājot kopīgu projekta pieteikumu, iepazīstināja ar projekta pieteikuma veidlapu un uzsvēra galvenās nianses projekta pieteikuma veidlapas aizpildīšanā. Pasākuma laikā ieguvu dažādas interesantas un lietderīgas projektu idejas, iepazinos ar dažādiem pārstāvjiem no dažādām iestādēm: skolām, pašvaldībām, nevalstiskām organizācijām. Pasākuma dalībnieki lielākoties pārstāvēja nevalstisko sektoru, kas kopumā bija ieinteresēti jauniešu nodarbinātības veicināšanā. Semināra laikā dalībnieki tika sadalīti pa grupām pa interesējošam tēmām: sociālā uzņēmējdarbība; karjeras iespējas; biznesa uzsākšana jauniešiem; nepieciešamās zināšanas pašreizējam darba tirgus pieprasījumam. Potenciālie sadarbības partneri vienojās par kopīgām vajadzībām un uz tā pamata tika domāts par kopīgām projekta aktivitātēm, plānotajiem rezultātiem un to ietekmi uz plānoto mērķgrupu, organizāciju, pašvaldību, valsti.

Preiļu novada dome plāno piedalīties kā projekta partneris stratēģiskās partnerības projektā, kas ir virzīts uz sociālās uzņēmējdarbības attīstību, liekot uzsvaru uz jauniešu izglītības pasākumiem par bioloģisko lauksaimniecību un videi draudzīgām saimniekošanas metodēm, bioloģiskās produkcijas noieta veicināšanu. Šajā projektā projekta koordinators pārstāv Itāliju, projekta partneri pārstāv Vāciju, Turciju, Spāniju un Latviju. Projektu tiek plānots iesniegt 2016.gada 31.martā.

Pirmās dienas vakarā bija noorganizēts starpkultūru pasākums, kura laikā katras valsts dalībnieki prezentēja savu valsti un cienāja pārējos dalībniekus ar valsti raksturojošiem ēdieniem un kārumiem. Otrās dienas vakarā tika noorganizēta blakus esošās pilsētas Brasov apskate un trešā dienas vakarā – semināra dalībnieki devās apskatīt vienu no slavenākajām Rumānijas pilīm – Bran pili jeb zināmu kā Drakulas pili.

Dalība seminārā tika apmaksāta no ES programmas Erasmus+, kur ceļa izdevumus finansēja Valsts izglītības attīstības aģentūra un uzturēšanās izdevumus finansēja Erasmus+ Rumānijas nacionālā aģentūra.

Aicinu Preiļu novada skolas, nevalstiskās organizācijas un jauniešus piedalīties šāda veida apmācībās, jo var iegūt jaunas zināšanas un pieredzi, kā arī satikties ar dažādu valstu pārstāvjiem, kuri domā līdzīgi un kopīgiem spēkiem var izstrādāt interesantus projektus. Aktuālākajai informācija par pasākumiem var sekot šādās mājas lapās: http://www.viaa.gov.lv/lat/, http://jaunatne.gov.lv/ un https://www.salto-youth.net/

Inese Matisāne,
Preiļu novada domes Attīstības daļas projektu koordinatore

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.