Preiļu novada Vakara (maiņu) un neklātienes vidusskolā pulcējas absolventi

12.11.2015.

12. novembrī, Valsts svētku priekšvakarā, Preiļu novada Vakara (maiņu) un neklātienes vidusskolā noritēja tikšanās ar absolventiem “No vakardienas uz rītdienu…”. Uz sarunām pie tējas tases bija aicināti dažādu izlaidumu, dažādās profesijās strādājošie absolventi. Sarunās ar skolēniem viņi centās atbildēt uz jautājumu “Kā mācības vakarskolā ir ietekmējušas tālākās gaitas?”

Roberts Lubāns uzsvēra izglītības nozīmi cilvēka attīstībā. Pēc vakarskolas beigšanas viņam bija iespēja studēt vēsturi un strādāt par vēstures skolotāju savā skolā.  SIA “Preiļu celtnieks” vadītājs  Egīls Stikāns atzīmēja to, ka vidējās izglītības iegūšanai ir bijusi liela loma tālākā karjerā. Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Struktūrvienības Preiļi skolotāja Daiga Verze uzsvēra to, ka Vakarskolas skolotāju pozitīvais piemērs un diferencētā pieeja ir laba pieredze pielietošanai savā darbā tehnikumā. Tirdzniecības centra “Oga” kafejnīcas Express Pizza darbiniece Santa Gavare pēc vakarskolas apguva pavāra profesiju un tagad var strādāt darbu, kurš ļoti patīk.

Skolēni kopā ar vēstures skolotāju Andri Punculi priecēja klātesošos ar muzikālu sveicienu. Neformālās sarunās katrs varēja ieskatīties fotoalbumos, atrast sevi bildēs, baudīt tēju un svētku kliņģeri.

Skola ir kā otrās mājas, bet mājās, kā mēs zinām, vienmēr gaida atgriežamies savus bērnus, grib zināt, kā klājas tālumā, tāpat kā A.Baltača dziesmā “mājās Latgalē gaida māte…”. Šis bija noslēdzošais  pasākums Preiļu novada Vakarskolā par tēmu “Preiļu novada skolām – 150”.

Klavdija Zarāne,
Preiļu novada Vakara (maiņu) un neklātienes vidusskolas direktore

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.