Preiļu Valsts ģimnāzijā viesojās skolēni un skolotāji no Nīderlandes

17.10.2015.

Starptautiskā skolēnu apmaiņas projekta ietvaros ar Merlet koledžu Nīderlandē, mēs, Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi un mūsu vecāki, mīļi un sirsnīgi uzņēmām 16 jautrus, labsirdīgus skolēnus no šīs valsts. Visi kopā centāmies šo nedēļu padarīt neaizmirstamu un jautru. Ciemiņus 17. oktobra vakarā mēs sagaidījām Rīgas lidostā un kopā devāmies uz Preiļiem. Svētdiena tika pavadīta viesģimenēs, kuras piedāvāja ciemiņiem visdažādākās brīvā laika aktivitātes – iepazīšanos ar Daugavpili, ekskursiju pa Latgales skaistākajām vietām, atpūtu laukos, boulinga spēlēšanu, kopīgu pikniku, iešanu pirtī.

Pirmdien visi pulcējāmies ģimnāzijā. Svinīgajā projekta atklāšanā dalībniekus uzrunāja skolas direktore Ligita Pauniņa, novēlot visiem veiksmi un izdošanos.  Atklāšanas pasākumu kuplināja tautas deju kopas `Gaida` un `Dancari`, kā arī folkloras kopa `Rūtoj`. Projekta abu dalībvalstu skolēni iepazīstināja ar savas skolas un valsts prezentācijām. Atlikušajā dienas daļā holandiešiem tika piedāvāta ekskursija pa ģimnāziju, ieskats Latvijas vēsturē un kultūrā, kā arī aktivitātes sporta spēlēs. Projekta galvenais uzdevums bija grupu darba organizēšana.  Darba grupās mēs kopīgi mācījāmies latviešu tautas dejas, muzicējām un divās rokdarbu grupās veidojām dzijas lelles un draudzības rokassprādzes. Darba grupās apgūto mācīsim jaunākiem skolēniem, kad viesosimies marta brīvdienās Nīderlandē. Otrdien notika latviešu valodas stunda, kuru vadīja skolotāja Ingūna Patmalniece. Nīderlandes skolēni un skolotājas apguva latviešu valodas pamatus, savukārt aktu zālē notika nodarbība par Latgales vēsturi un kultūru, kuru vadīja Kroma kolna brolistes dalībnieki. Vēlāk tika organizēta orientēšanās spēle, iepazīstot Preiļu pilsētu rudens krāšņumā. Pēc tam visi pulcējāmies kopīgā piknikā skolas pagalmā. Trešdien viesi devās ekskursijā uz Rīgu, kur apmeklēja Kara muzeju un apskatīja mūsu galvaspilsētas vecpilsētu. Projekta laikā tuvāk iepazinām cits citu kopīgās, jautrās aktivitātes vakaros, kad pulcējāmies, lai uzspēlētu             dažādas latviešu spēles, jautri padejotu. Holandiešiem ļoti patika dejot `Ģenovevu`.  Laiks ritēja ļoti ātri, un klāt bija mūsu pēdējā projekta diena, kurā diskutējām par jauniešu dzīvesveidu Latvijā un Nīderlandē. Noslēguma pasākumā parādījām vecākiem, ko esam paveikuši, iemācījušies nedēļas laikā, noslēdzām lielisko nedēļu ar latviešu tautas dejām kopā ar ‘Rūtoj’. Piektdienas rītā holandiešiem bija jādodas mājās, visi bija priecīgi par kopā skaisti pavadīto laiku, neiztika, protams, bez apskāvieniem, asarām.

Tā bija neaizmirstama nedēļa, lieliska pieredze, iespēja iegūt jaunus draugus, pilnveidot angļu valodas zināšanas, uzzināt citas tautas tradīcijas. Liels paldies mūsu skolotājām Annai Verzai un Ilzei Rožinskai par iespēju piedalīties projektā, kā arī milzīgs paldies vecākiem par atbalstu visas nedēļas garumā. Ar lielu nepacietību gaidām martu, kad atkal būs iespēja satikt Nīderlandes draugus un labi pavadīt laiku.

Rihards Gribusts un Laura Buka 2.D, projekta dalībnieki

 

Pēdējās izmaiņas: 17.10.2015.