Medaļas Latgales reģiona skolēnu sporta spēļu dambretes sacensībās

09.11.2015.

Ar mērķi noskaidrot labākos jaunos dambretistus un dambretes spēles skolu komandas Latgales reģionā, 2015. gada 9. novembrī Rēzeknes novada Tiskādu vidusskolā notika Latgales reģiona skolēnu sporta spēļu sacensības dambretē.

Sacensībās piedalījās vairāk ne kā 80 dalībnieku četrās vecuma grupās. Katrā vecuma grupā komandā spēlēja 2 zēni un 2 meitenes, startēja arī individuālie dalībnieki. Zēni un meitenes spēlēja atsevišķos individuālos turnīros. Preiļu novada jaunie dambretisti no Preiļu 1.pamatskolas, Priekuļu pamatskolas un Preiļu Valsts ģimnāzijas spēlēja trīs vecuma grupās.

U-10 vecuma grupā (jaunā cerība, 2005.dz.g. un jaunāki) Preiļu 1.pamatskolas 1.komandai, kuras sastāvā spēlēja Roberts Pastars, Eduards Podskočijs, Alise Andersone un Laima Tumašova, godpilnā 3.vieta, bet Preiļu 1.pamatskolas 2.komandai (Valters Pūdžs, Markuss Martinkus, Annija Akmentiņa), spēlējot nepilnā sastāvā – 4 vieta. Individuālajā turnīrā 1.vieta Annijai Akmentiņai un 3.vieta Robertam Pastaram. Ikdienā spēles knifus jaunie dambretisti apgūst Preiļu novada bērnu un jauniešu centra dambretes pulciņā (skolotāja Dzintra Šmukste).

Vislabāk preilēniešiem veicās U-19 vecuma grupas (juniori, 1996.,1997.,1998.dz.g.) mačos – pārliecinoša 1.vieta Preiļu Valsts ģimnāzijas komandai, kuras sastāvā spēlēja Lauma Tumašova, Laura Neiceniece, Valters Reinis un Jānis Brūvers. Individuālajos mačos 1.vieta Laumai Tumašovai, 2.vieta Laurai Neiceniecei, bet zēnu konkurencē 2.vieta Jānim Brūveram.

Dambrete ir lieliska galda spēle, kas attīsta matemātiskās spējas, telpisko domāšanu, atmiņu un stingru cīnītāja raksturu, kā arī spēju orientēties visdažādākajās spēles un dzīves situācijās. Parasti audzēkņi, kas spēlē dambreti, gūst augstus sasniegumus arī matemātikā, ķīmijā un fizikā, jo viņiem papildus tiek stimulēta loģiskā domāšana.

Novēlu arī turpmāk pilnveidot spēles meistarību čakli piedaloties sacensībās un dažādos turnīros.

Preiļu novada bērnu un jauniešu centra
direktore Aija Caune

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.