Lāčplēša dienā Preiļu jaunatne stiprināja patriotisma jūtas un valstisko apziņu

11.11.2015.

11. novembrī atsevišķu klašu skolēni no Preiļu 1. pamatskolas, Preiļu Valsts ģimnāzijas un Preiļu 2. vidusskolas piedalījās Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja sadarbībā ar Zemessardzes 35. Nodrošinājuma bataljonu rīkotā vēsturiski izglītojošā programmā Brīvības cīnītāju piemiņas godināšanai.

Pirms došanās uz Zemessardzes 35. Nodrošinājuma bataljonu skolēni ar pavadošajiem pedagogiem nolika ziedus, aizdedza svecītes un noturēja klusuma brīdi pie Ignata Beča piemiņas zīmes Preiļu pagasta Litavniekos.

Zemessardzes 35. Nodrošinājuma bataljona Ignata Beča piemiņas zālē seržante, personāllietvedības nodaļas 3. klases speciāliste Kristīne Klauža skolēniem sniedza ieskatu par Zemessardzes vēsturi, uzdevumiem, struktūru un simboliku, Zemessardzes 35. Nodrošinājuma bataljona atbildības teritoriju un vienības veicamajiem dienesta pienākumiem. Īpašs dzīvesstāsts tika izklāstīts par mūsu novadnieka, Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera kapteiņa Ignata Beča militāro karjeru, kurš visu savu dzīvi ir veltījis Latvijas neatkarības izcīnīšanai un nostiprināšanai.

Piemiņas zālē jaunieši apskatīja Ignatam Bečam veltīto fotoizstādi un vēsturisku 1931. gada 30. novembra fotouzņēmumu, kas klāj zāles centrālo sienu, kurā redzams Latvijas Armijas organizētā robežapsardzības virsnieku kursa otrais izlaidums Latvijas Kara skolā. Starp uzņēmumā esošajām personām jaunieši atrada arī kapteini Ignatu Beču. Vēstures stundas noslēgumā jauniešiem Zemessardzes darbinieki demonstrēja apbruņojumu un ekipējumu, kā arī interesentiem pastāstīja par dalību Zemessardzē.  

Atgriezušies pilsētā, piebiedrojoties pārējiem gājiena dalībniekiem, skolēni piedalījās tradicionālajā lāpu gājienā.

Praktisku vēstures stundu nozīme ir ļoti būtiska, jo šajā straujajā ekonomisko un sociālo pārmaiņu laikā būtiski ir jaunajā paaudzē stiprināt nacionālo identitāti un demokrātijas vērtības. Tikai piederība savai skolai, dzimtajai vietai, savai tautai un zemei palīdz jaunam cilvēkam izaugt par savas zemes patriotu un savas valsts pilsoni, kurš izjūt cieņu pret Latvijas dabas skaistumu, vēstures mantojumu, tradīcijām un kultūras vērtībām.

Jolanta Upeniece,
Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore


Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.