Rīgā skatāma Igora Pliča fotoizstāde “Daugav’ abas malas…”

10.11.2015.

10. novembrī, tieši valsts svētku priekšvakarā, Rīgā, Galerijā Centrs tika atklāta Preiļu fotomeistara, uzņēmēja, Latgales Fotogrāfu biedrības vadītāja un sabiedriskā darbinieka Igora Pliča fotoizstāde “Daugav’ abas malas…”.

Izstādes atklāšanā piedalījās LR 12. saeimas deputāti Aldis Adamovičs, Janīna Kursīte un Aleksejs Loskutovs, Latgales plānošanas reģiona padomes vadītāja Alīna Gendele un pārstāvji, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji, Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, domes iestāžu pārstāvji, Igora Pliča ģimene, fotomeistara atbalstītāji un daiļrades cienītāji.

Pasākumu vadīja Preiļu novada Goda pilsonis, Igora Pliča sirsnīgs draugs, kinorežisors Jānis Streičs. Vissirsnīgākie sveicieni tika nodoti no izcilā latgalieša, kultūrvēsturnieka, Preiļu novada Goda pilsoņa Pētera Zeiles, no kura grāmatas “Latgale un tās ļaudis” iedvesmojies fotomākslinieks.  Prieks un lepnums par Igora Pliča veikumu skanēja ikviena ciemiņa uzrunā. Pasākumu ar latgaliešu dziesmām un dančiem emocionāli kuplināja folkloras kopa “Ceiruleits”.  

Izstāde ir Igora Pliča veltījums Latvijai, ar aerofoto palīdzību no augšas iemūžinot Daugavas upi. Kopumā izstādes bilžu kolekcija ir unikāla, jo tās garums ir 150 metri iedvesmojošu fotogrāfiju, kurās redzama mūsu Daugava no Piedrujas līdz Jūras vārtiem, kur Daugava satiekas ar Baltijas jūru. Pateicoties visiem izstādes organizētājiem, īpaši Igora Pliča meitai Laurai un Galerija Centrs viesmīlībai, visu Latvijas svētku laiku – līdz 21. novembrim ir iespējams apskatīt gandrīz 90 metrus garu fotogrāfiju rindu, kas ir daļa no kopējās Daugavai veltītās fotokolekcijas.

Šogad jau vairākas reizes Latvijas galvaspilsētā Rīgā vērienīgos kultūras pasākumos izskanējis Preiļu novada vārds. Arī šoreiz preilietis Igors Pličs kopā ar savu ģimeni, Latgales plānošanas reģiona un Preiļu novada pašvaldības atbalstu Preiļu vārdu ‘ienesa’ Rīgā. Izstādes atklāšanas pasākumā no apmeklētājiem dzirdējām atzinīgus vārdus par Igora Pliča veikumu, par Latgales cilvēku uzdrīkstēšanos un sirds siltumu.   

Latvijas Radio korespondentes Baibas Kušķes intervija (var noklausīties arī audioierakstu mp3 formātā)  

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 10.11.2015.