Preiļus apmeklēja Veselības ministrs Dr. Guntis Belēvičs

30.10.2015.

30. oktobrī Preiļus oficiālā vizītē apmeklēja Veselības ministrs Guntis Belēvičs kopā ar ministra biroja vadītāju Ingu Štāli. Vizītes sākumā ministrs viesojās SIA “Preiļu slimnīca”, kur tikās ar LR 12. Saeimas deputātu Aldi Adamoviču, Preiļu novada domes priekšsēdētāju Marutu Plivdu, slimnīcas valdi – valdes priekšsēdētāju Ivetu Stari un valdes locekļiem Jolantu Gžibovsku un Aleksandru Poplavski, slimnīcas galveno ārsti Viktoriju Šmuksti. Sanāksmē tika pārrunāts slimnīcas esošais stāvoklis un perspektīvas, kā arī diskutēts par aktuālajiem problēmjautājumiem veselības nozarē valstī kopumā.

Pēc sarunas ministrs iepazinās ar Preiļu slimnīcu, apskatot telpas un aprīkojumu uzņemšanas nodaļā, rentgena kabinetā un dzemdību nodaļā. Ministrs atzinīgi novērtēja slimnīcas paveikto finansējuma piesaistē un projektu realizācijā – par veiktajiem ieguldījumiem ēkas siltināšanā un renovētajiem ģimenes ārstu kabinetiem.

Vēlāk Preiļu novada domes zālē ministrs tikās ar Preiļu novada domes vadību, domes deputātiem, ģimenes ārstiem un medicīnas personālu, lai diskutētu par veselības aprūpes nozares problēmām un attīstības iespējām Preiļos un Latvijā. Slimnīcas valde klātesošos ar prezentācijas palīdzību iepazīstināja ar SIA “Preiļu slimnīca” sniegto veselības aprūpes pakalpojumu klāstu, ieviestajām sadarbības formām, realizētajiem projektiem un ieguldījumiem veselības aprūpē un slimnīcas infrastruktūras sakārtošanā, kā arī slimnīcas šodienas aktualitātēm un iespējām nākotnē.

Noslēgumā ministrs izteica savu pozitīvo iespaidu par redzētajām attīstības tendencēm un profesionālo personālu slimnīcas dzemdību nodaļā, kā arī plaši skaidroja aktuālo veselības nozarē, klātesošos mierinot, ka nākamgad situācija medicīnas nozarē nebūšot sliktākā, kā tā ir šogad. Pēc uzstāšanās ministrs atbildēja uz klātesošo jautājumiem, kas skāra tēmas par atalgojuma modeli, kvotu sistēmu, e-veselības ieviešanu un citām medicīnas personāla speciālistiem būtiskām lietām.

Jolanta Upeniece,
Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 30.10.2015.