Pašvaldība ar projektu pieteikumu piedalīsies Zivju fonda pasākumā

29.10.2015.

Pamatojoties uz Zemkopības ministrijas izsludināto projektu konkursa iesniegšanas ceturto kārtu Zivju fonda pasākumam “Zivju resursu aizsardzības pasākumi, ko veic valsts iestādes vai pašvaldības, kuru kompetencē ir zivju resursu aizsardzība”, 29. oktobra domes sēdē deputāti nolēma iesniegt projekta pieteikumu „Speciālā aprīkojuma iegāde zivju resursu aizsardzības pasākumiem Preiļu novada ūdenstilpēs” Zivju fonda 4. kārtā. Šīs aktivitātes mērķis ir zivju resursu aizsargāšana pret nelikumīgu makšķerēšanu.

Atgādinām, ka šī gada pavasarī pašvaldība realizēja projektu, ar kura palīdzību novada dome iegādājās piepūšamo gumijas laivu, laivas motoru un laivas pārvadāšanas piekabi. Esošie materiāli tehniskie līdzekļi šogad ievērojami atviegloja Preiļu novada Pašvaldības policijas darbu  cīnoties ar nelikumīgo zveju novada ūdenstilpēs.

Iesniegtā projekta ietvaros, lai varētu operatīvi apkarot nelikumīgo zveju, paredzēts iegādāties termokameru, ar kuras palīdzību iespējams tumsā saskatīt pārkāpējus  līdz 315 m rādiusā, termokameras lietošanas temperatūra ir no: -20C līdz +50C, kā arī nepieciešami jaudīgi LED lukturi /3800 lumeni/, lai viegli orientētos tumsā.

Projekta budžets sastāda 3 980 eiro, kas ir simtprocentīgs Zivju fonda finansējums.

Jolanta Upeniece,
Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 29.10.2015.