Preiļu 2.vidusskolas skolēnu mācību ekskursija uz Palangu un Klaipēdu

15.10.2015.

Laikā, kad šis krāšņais un burvības pilnais gadalaiks iekrāso dabu, mēs 9.-12. klases skolēni devāmies ekskursijā uz kaimiņvalsti – Lietuvu.

Ekskursijas rīts iesākās agri, izbraucām jau 6.00. Pēc nobrauktām apmēram 5 stundām ieradāmies pirmajā apskates vietā – Krusta kalnā, kas atrodas Šauļos. Šo īpašo kalnu uzskata par katoļu dvēseles svētnīcu, cerību un skumju kalnu. Daudzi no mums šo unikālo vietu apmeklēja pirmo reizi. Daži skolēni un skolotāji nopirka krustiņu, kuru atstāja, lai kopā ar to atstātu tur savas bēdas un neveiksmes. Daudzus izbrīnīja tas, ka šajā svētajā vietā ir apmēram 500000 krustu.

Tālāk mēs devāmies uz Palangu un ģides pavadībā iepazinām šo interesanto kūrortpilsētu. Uzzinājām daudz interesantu faktu, piemēram, to kā radusies šī skaistā pilsēta. Netālu atradās brīnišķīgs un plašs parks, kurā mēs sastapām gulbjus un daudz pīļu. Parka pagalmā pils, bet pilī Dzintara muzejs. Interesanti likās tas, ka šajā greznajā pilī vairāk neatrodas oriģinālas lietas, jo tās, muižas īpašnieki braucot prom, paņēma līdzi. Muzejā aplūkojām lielākos dzintarus un uzzinājām, kā iegūst šos retos un zeltainos izrakteņus, uzzinājām par to veidiem un krāsām. Izejot no Dzintara muzeja pils parkā, zem klajas debess, apskatījām izveidotu lūgšanās vietu (to kāds muižnieks bija izveidojis par godu savai sievai).

Noguruši, tomēr smaidīgi devāmies uz viesu namu, kurā mēs varējām nedaudz atpūsties, lai pēc tam dotos uz 10. klases iesvētīšanas ceremoniju.

Ekskursijas otrajā dienā bija paredzēts doties uz Kuršu kāpām, taču vispirms vajadzēja sakārtot viesu nama istabiņas un doties brokastīs. Rīts iesākās diezgan agri pulksten 9.00 braucām brokastīs, kuras mēs ēdām kafejnīcā Luīza. Kārtīgi paēduši izbraucām no Palangas un devāmies uz Klaipēdu.

Pēc neilga laika nonākuši pilsētā ar prāmi šķērsojām jūru un beidzot bijām Kuršu kāpās. Pa to laiku, kad devāmies un otru krastu gan skolotāji, gan skolēni izbaudīja jūras svaigo gaisu. Iekāpuši autobusā braucām aplūkot pirmo apskates objektu. Pēc neilga brauciena bijām klāt un ieraudzījām to, cik burvīga ir šī vieta. Ainava, kuru redzējām bija neaprakstāmi skaista, noslēpumaini klusa… jūra, baltas smiltis. Nespējot pretoties dabas skaistumam, fotografējāmies uz nebēdu.

Nedaudz nosaluši, taču laimīgi braucām uz delfināriju. Nonākot tur, ieraudzījām delfīnus, kurus daudzi ekskursijas dalībnieki tik tuvu redzēja pirmo reizi, arī es. Pulksten 12.00 sākās šovs un, manuprāt, visiem tas likās ļoti aizraujošs un iespaidīgs. Es apbrīnoju šo dzīvnieku gudrību, viņi spēlēja basketbolu, gleznoja un izpildīja daudzus trikus, neko tādu vēl nebiju redzējusi.

Noskatījušies delfīnu šovu devāmies uz Raganu kalnu. Tur apskatījām lielas, interesantas no koka darinātas skulptūras. Mani un citus pārsteidza tas, ka  to bija tik daudz un ka tās bija tik skaistas.

Bijām nedaudz noguruši, taču devāmies uz pēdējo, galveno apskates objektu, kurš atradās tuvu Krievijas robežai – uz Nidu. Nonākuši tur, sajutām, ka pūš auksts un spēcīgs vējš, taču nekas nespēja nomākt vietas burvību. Bija labi pārskatāma gan jūra, gan koki.

Mājupceļš bija ļoti ilgs un nedaudz nogurdinošs, taču bija iespēja pārdomāt par to, ko šajā ekskursijā guvām – tā bija ļoti izglītojoša un interesanta paldies skolotājiem par šīm divām neaizmirstamajām dienām!

Kristīne Gaiziņa, Vineta Kažemāka, 10.klases skolnieces

Pēdējās izmaiņas: 15.10.2015.