Preiļos apkure pieslēgta oktobra sākumā

30.10.2015.

Preiļos veiksmīgi uzsākta apkures sezona, informē SIA „Preiļu saimnieks” Siltuma un ūdensapgādes nodaļas vadītājs Vladimirs Haritonovs.

Oktobris sākās ar salnām un rudenīgu dzestrumu, un Siltumapgādes daļa saņēma māju vecāko iesniegumus un neskaitāmus dzīvokļa īpašnieku tālruņa zvanus ar lūgumu uzsākt apkuri. Pašiem pirmajiem, no 5. oktobra, apkure tika pieslēgta abiem bērnudārziem, bet līdz 9. oktobrim — lielākajai daļai pilsētas daudzdzīvokļu māju. Arī siera rūpnīcas mikrorajonā apkure tika pieslēgta 9. oktobrī. Izvēle apkuri pieslēgt laikus ir ieguvums, jo auksta dzīvokļa uzsildīšanai līdz noteiktai temperatūrai ir nepieciešams krietni lielāks siltumenerģijas daudzums, kas maksā dārgāk nekā noteiktas temperatūras uzturēšana.

Saskaņā ar AS “Latvijas Gāze” informāciju, dabas gāzes tirdzniecības cena šā gada oktobrī ir 206,32 eiro par tūkstoš normālkubikmetriem. Pie šādas dabas gāzes cenas saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas Padomes lēmumu kopējais siltumenerģijas tarifs Preiļos ir 54,40 EUR/MWh (bez PVN), un tas ir par 1,2 % zemāks nekā pagājušā gada oktobrī. AS “Latvijas Gāze” prognozē, ka dabas gāzes cena paliks tāda pati arī novembrī.

Cik liels būs maksājums par siltumenerģiju oktobra norēķinu periodā, SIA „Preiļu saimnieks” Siltumapgādes daļa informēs novembra sākumā, tādēļ sekojiet līdzi jaunākajai informācijai.

Inese Šņepste, SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste 

 

Pēdējās izmaiņas: 30.10.2015.