Jaunie džudisti pirmo reizi izmēģina spēkus nopietnās sacensībās

25.10.2015.

25. oktobrī Salaspils džudo klubs organizēja starptautisku džudo turnīru “Kano kauss’, ko atbalstīja Salaspils dome un LDF prezidents.

No Preiļiem turnīrā piedalījās septiņi jaunie džudisti. Daži no sportistiem parādīja ļoti labus rezultātus, par ko liecina iegūtās godalgotās vietas. Dāvis Krūmiņš izcīnīja 1. vietu, Armandam Jaunzemam un Ričardam Jakovļevam iegūta 2. vieta sacensībās.

Džudo treneris Aleksejs Sapegins pastāstīja, ka turnīrs bija paredzēts galvenokārt iesācējiem sportistiem. Preiliešu mērķis bija piedalīties un izvērtēt katram savas spējas, ko Preiļu džudo sportisti arī izdarīja. Kā atzīst Aleksejs Sapegins, mērķis tika sasniegts, jo vairāki sportisti pirmo reizi sastapās ar nopietnu sacensību gaisotni – sacensību ekrānos varēja vērot turnīra norisi, tika izjusts stingru tiesnešu vērtējums un bija jāizpilda visi sacensību noteikumi. Esot uz paklāja kopā ar pretinieku nopietnos turnīros, jaunie džudisti iegūst pavisam citu pieredzi, nekā rādot savu prasmi tepat mājās, sacenšoties ar pašu kluba sportistiem. 

Atbraucot no sacensībām, jaunie sportisti pavisam savādāk uztver treniņus – rodas nopietna un atbildīga attieksme, sākas progress. Lūk, preilietis Dāvis Krūmiņš, ieguva ‘dzelteno jostu’ un sacentīsies augstākā līmenī. Lai pakāptos uz augšu, džudo ir savi noteikumi. Kā stāsta Aleksejs Sapegins, lai ‘baltās jostas’ vietā nopelnītu ‘dzelteno jostu’, jāuzvar 10 dažādās sacensībās vai arī augstāka līmeņa turnīros vairākas reizes jāiegūst godalgotas vietas. Pēc ‘dzeltenās jostas’ seko ‘oranžā josta’, tad ‘zaļā josta’, kuru var iegūt, kļūstot par valsts čempionu.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.