Jauniešu centrā “ČETRI” notika jauniešu un politiķu neformāla saruna “KAFIJA AR POLITIĶIEM”

16.10.2015.

Preiļu novada Jauniešu centrā “ČETRI” 16. oktobrī norisinājās jauniešu un politiķu neformālā saruna “Kafija ar politiķiem”. Šī bija jau otra šāda veida tikšanās Preiļu novadā un, ņemot vērā jauniešu un politiķu ieteikumus un pozitīvās atsauksmes, arī noteikti ne pēdējā.

Visiem sarunas dalībniekiem sākumā bija jāizveido un jāpiesprauž savas “vārdu piespraudes”, no papīra izgriežot kafijas krūzīti un uzrakstot uz tās savu vārdu. Tad sekoja iepazīšanās vienam ar otru un “sarokošanās, kā politiķi to dara” starp visiem dalībniekiem. Malkojot kafiju un cienājoties ar uzkodām, dalībnieki ieņēma savas vietas un saruna neformālā atmosfērā varēja sākties. Pirmais uzdevums bija jaunieša un politiķa raksturojuma izveidošana, katram uz mazas līmlapiņas uzrakstot divas lietas, kura raksturo katru no šīm grupām. Salīmējot lapiņas, izveidojās viens kopīgs, interesants katras grupas raksturojums.

Politiķus šajā tikšanās reizē pārstāvēja divi Preiļu novada domes deputāti Juris Erts un Ligita Pauniņa, kā arī 12. Saeimas deputāts Aldis Adamovičs. Uz tikšanos bija sanākuši 15 jaunieši, kuri sarunas pirmajā daļā uzmanīgi klausījās un arī aktīvi diskutēja un uzdeva jautājumus klātesošajiem politiķiem par dažādām tēmām: skolu turpmāka pastāvēšana; novadu apvienošana; jauniešu uzņēmējdarbība u.c.

Pasākuma otrajā daļā jaunieši sadalījās grupās un kopīgi, mainot grupas, diskutēja par trīs tēmām: jaunieši un brīvais laiks; jaunieši un iesaistīšanās; jaunieši un veselīgs dzīvesveids. Katra grupa diskusijas beigās prezentēja savu redzējumu – iespējas un izaicinājumus katrai dotajai tēmai, kā arī vienojās par svarīgākajiem izaicinājumiem jeb problēmām, kuras nepieciešams risināt un realizēt Preiļu novadā.

Jaunieši par svarīgākajiem izaicinājumiem nosauca sekojošas lietas:

–          Organizēt Jauniešu Sporta Spēles pludmalē/parkā un ieviest to par tradīciju.
–          Organizēt Kino vakarus (interesantas filmas un labas kvalitātes video un skaņa).
–          Izveidot Velosipēdu nomas punktu.
–          Atjaunot un ierīkot Baseinu.
–          Nepieciešamas vairāk kvalitatīvas kafejnīcas, ēstuves, kur paēst un pasēdēt ar draugiem.
–          Aktivizēt Tautas Sportu novadā.

Nobeigumā dalībnieki atzina, ka pasākums bija daudz interesantāks, nekā viņi iepriekš bija cerējuši un izteica ierosinājumu, lai šāda veida tikšanās ar politiķiem un diskusijas ar jauniešiem neformālā gaisotnē notiktu arī turpmāk.

Sagatavoja:
Santa Ancāne
santa.ancane@preili.lv


Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.