Zīmējumu konkursā “Atver profesijas durvis!” bērni zīmē savas “sapņu” profesijas

21.10.2015.

Karjeras nedēļas ietvaros (12.-16.oktobris) Preiļu novada Bērnu un jauniešu centrs organizēja zīmējumu konkursu, kurā tika aicināti piedalīties 1.-12.klašu skolēni. Atsaucība bija liela, kopā tika iesniegti 100 zīmējumi no 6 izglītības iestādēm – Preiļu 1.pamatskolas, Preiļu 2.vidusskolas, Aglonas internātvidusskolas, Bērnu un jauniešu centra, Vārkavas pamatskolas un Pelēču pamatskolas. Konkursa uzdevums bija iepazīties ar izziņas materiāliem par dažādām profesijām un zīmējumos attēlot savu “sapņu” profesiju vai savu vecāku profesiju. Daudzi konkursa dalībnieki bija zīmējuši savus vecākus darba vietā, bet vēl vairāk zīmētāji bija paši sevi iztēlojušies kādā konkrētā profesijā.

Apkopojot darbu nosaukumus un spriežot pēc uzzīmētā, var secināt, ka visiecienītākā profesija ir saistīta ar medicīnas nozari – aptuveni viena ceturtdaļa zīmējumu norāda, ka autori vēlas kļūt par ārstiem, zobārstiem, medmāsām, arī par vetārstiem. Apmēram 20 zīmējumu autori ir sevi iztēlojušies kā apkalpojošās sfēras darbinieki – frizieri, pavāri, maiznieki, pārdevēji, kurjeri, šoferi, taksometru vadītāji, arī kuģa kapteiņi. Tikpat zīmējumos attēlotas ar mākslu saistītās profesijas – gleznotāji, mākslinieki, dziedātāji, pianisti, baletdejotāji, ziņu un laika ziņu moderatori, TV raidījumu vadītāji. Daži zīmējumi liecina par to, ka varbūt kādreiz kāds izvēlēsies arī ķīmiķa profesiju. Zīmējumos ilustrētas arī dažādas citas profesijas – futbolists, namdaris, robežsargs, karavīrs, elektriķis, mežsargs, arborists, locis, skolotājs, u.c.

Konkursa vēstījums bija izzināt, izprast, atklāt un attēlot savas karjeras iespējas, kas pēc gadiem varētu kļūt par realitāti. Ikdienā mēs bieži neaizdomājamies, cik plašas ir jaunā cilvēka izvēles iespējas daudzveidīgajā profesiju klāstā, tādēļ ir lietderīgi ik pa laikam aktualizēt karjeras izvēli jau no sākumskolas vecuma, lai soli pa solim nonāktu līdz savas profesijas izvēlei.

Veiksmīgākie zīmējumu autori, kuri ieguva diplomus par oriģinālāko konkursa tēmas risinājumu:

  • Oļesja Romančuka 2.kl., Nikita Galkins 4.kl., Anastasija Dekterjova 5.kl., Marina Skutele 5.kl. (Preiļu 2. vidusskola)
  • Artis Poļakevičs  5.kl., Viktorija Nartiša 6.kl., Marika Pizāne 8.kl., Raimonds Ostrovskis 12.kl. (Aglonas internātvidusskola)
  • Nellija Vaivode 2.kl., Rolanda Rubene 2.kl., Evelīna Vagale 2.kl., Annija Akmentiņa 3.kl., Dāvis Mūrnieks 3.kl., Marta Jenaua 3.kl., Zane Rizga 4.kl., Elīna Šmeikste 4.kl., Sofja Kirillova 4.kl., Deniss Guzs 3.kl., Samanta Mizovska 4.kl. (Preiļu 1. pamatskola)
  • Ance Paula Onužāne 2.kl. (Preiļu 1.pamatskola un Preiļu novada Bērnu un jauniešu centrs)
    • Adriāna Volonte 8 gadi, Ilona Kraule 8 gadi, Jēkabs Kalējs 6 gadi (Preiļu novada bērnu un jauniešu centrs)

Anita Kolosova
Preiļu novada Bērnu un jauniešu centra direktora vietniece
28641149

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.