Konkursa „SUPERPUIKA 2016” 2. kārtā – pieci Preiļu 1. pamatskolas puikas

14.10.2015.

2015.gada 14.oktobrī Rīgā Tehniskās jaunrades namā “Annas 2″ norisinājās konkursa “Superpuika 2016″ 1.kārta, kurai dalību bija pieteikuši 95 zēni no visas Latvijas, starp viņiem – pieci drosmīgi puikas no Preiļu 1.pamatskolas. Puiši tika galā ar fizisko trasi, praktisko, radošo un erudīcijas uzdevumu, kā arī ar trases automodeļu vadīšanu. Ir gūta laba pieredze un ierosme turpmākai sevis pilnveidošanai.

2.kārtai, kas notiks 3.decembrī, kvalificējās 32 dalībnieki. Patīkami, ka starp viņiem ir visi pieci Preiļu 1.pamatskolas skolēni – 6.klases skolēns Edvards Stupāns (1.kārtā iegūti 42 punkti), Rūdolfs Pastars (35 punkti), Raivo Liniņš (35 punkti), Ēriks Miezītis (34 punkti) un Ivo Haritonovs (33 punkti). Par zēnu rezultātiem priecājas arī viņu skolotājs Uldis Čerpakovskis, kas mudināja zēnus izmantot iespēju un piedalīties konkursā.    

Edvards ir absolūtais 1.kārtas līderis, jo piecos uzdevumos spēja nopelnīt vislielāko punktu skaitu un ierindoties pirmajā vietā. Starp citu, piedaloties 2.kārtā, 1.kārtā iegūtie punkti netiek ņemti vērā – savas prasmes zēniem būs jāapliecina no jauna.

1.kārtas konkursa uzdevumi bija veidoti tā, lai dalībnieki spētu sevi pierādīt gan fiziskajos, gan erudīcijas uzdevumos, gan arī amatniecības, radošajos un tehniska rakstura uzdevumos. Vienā no uzdevumiem zēniem bija jāliek lietā prasmes papīra locīšanā, t.i. origami tehnikā, citā uzdevumā – akurāti jāizgriež (pēc shēmas) mašīnas detaļas, jāsaloka un jāsalīmē kopā. Bija jāprot ar pults palīdzību maksimāli ātri pa trasīti vadīt automašīnu. Bet pildot erudīcijas testu bija jāatbild uz bezgala daudziem jautājumiem dažādās jomās. Fiziskā trase notika ārā – bija jāveic nopietna sporta tūrisma trase, kur, pārvietojoties starp debesīm un zemi, zēniem vajadzēja likt lietā veiklību, pacietību un spēku.

Konkurss “Superpuika” ir ikgadējs, tradicionāls Latvijas notikums, kas atgādina sabiedrībai par tām jaunās paaudzes vērtībām un kvalitātēm, kas palīdzēs zēniem ikdienas sarežģīto situāciju risināšanā, profesionālajā un personīgajā izaugsmē. Šogad konkurss “Superpuika” svin 25 gadu jubileju, to organizē Tehniskās jaunrades nams “Annas 2”. Preiļu novada bērnu un jauniešu centrs tradicionāli atbalsta šo interesanto aktivitāti un arī šogad organizēja braucienu uz konkursa 1.kārtu Rīgā.

21.gadsimta SUPERPUIKA – ir gudrs, apķērīgs, izveicīgs, prot sevi prezentēt, ir erudīts dažādās jomās un nebaidās no augstuma.

Preiļu novada bērnu un jauniešu centra
direktore Aija Caune

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.