Karjeras nedēļa Preiļu 2. vidusskolā

19.10.2015.

20 Latvijas pilsētās šodien,12.oktobrī, sākas Karjeras nedēļa, tajā aktīvi iesaistīties nolēma arī mūsu, Preiļu 2. vidusskolas skolēni un skolotāji.

Pirmais pasākums Karjeras nedēļas ietvaros skolā tika rīkots 11. un 12. klases skolēniem, uz kuru tika uzaicināti 2 dažādu profesiju pārstāvji, skolas bijušie absolventi, kas izsmeļoši un interesanti aprakstīja savas profesijas aizkulises.

Pirmais viesis – Alīna Livkina, strādā Swedbank par klientu nodaļas jaunāko konsultantu, viņa savu prezentāciju sāka ar skaidrojumu par to, kas ir banka, ar ko tajā nodarbojas un kādus pakalpojums tā sniedz. Alīna visiem  paskaidroja, kas ietilpst viņas darba pienākumos un kādēļ viņa ieteiktu tieši šīs profesijas izvēli. Kā galvenie faktori tika minēti izaugsmes iespējas, visjaunāko tehnoloģiju nodrošināšana, komfortabla darba vide. Prezentācijā  tika parādīts, ka banku darbiniekiem jāprot sastrādāties ar cilvēkiem, jāspēj argumentēt un pielāgoties vajadzīgajai situācijai.

Uzdodot jautājumus, mēs noskaidrojām, kas nepieciešams, lai apgūtu tādu profesiju, kura ir Alīnai.

Otrais viesis – Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektors, virsleitnants Romāns Musijenko, skolēniem pastāstīja par dažādajiem amatiem, kurus ir ieņēmis, strādājot Valsts policijā, un kādi pienākumi tajos ietilpst. Romāns visus interesentus informēja par to, kas nepieciešams, lai iestātos Valsts policijas koledžā, pastāstīja arī par to, kas jādara, ja rodas  situācija, kad ir nepieciešama policijas palīdzība, aicināja visus nepieciešamības gadījuma  sadarboties ar policijas pārstāvjiem.

Paldies skolotājai Žannai par organizēto tikšanos! Skolēniem tā bija lieliska iespēja gūt dziļāku ieskatu iespējamajās nākotnes profesijās un uzdot interesējošus jautājumus.

Santa Prikule, 11.klase

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.