Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs piedāvā Vladislava Paura darbu izstādi „Akvarelis”

18.11.2015.

No 2015. gada 18. novembra līdz 2016. gada 12. februārim Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs piedāvā Vladislava Paura darbu izstādi „Akvarelis” Preiļu kultūras nama izstāžu zālē. 

Mākslinieks Vladislavs Paurs ir viens no Latgalē un visā Latvijā ievērojamākajiem akvareļa gleznošanas tehnikas meistariem. Kā atzīst autors: “Akvarelis ir manas radošās darbības pamats un dzīves sāls. Esmu plenērists, būšana dabā, dienas un gadalaiku rituma iespaidi, mirkļu uzplaiksnījumi krāsu ziedā ir mans šī brīža piepildījums”. 

Mākslinieka jubilejas izstādē skatāmi pārsvarā pēdējos gados tapušie harmoniski un krāsu toņos sulīgi akvareļtehnikā gleznoti darbi, atklājot galvenokārt Latgales dabas un pilsētu ainavas.

Gleznotājs un pedagogs Vladislavs Paurs dzimis 1945.gada 23.maijā Rēzeknes rajona Dukstigalā. Beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Rēzeknes filiāli (1966), pēc tam Latvijas Valsts mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļu (1979), 1994.gadā ieguvis mākslas maģistra grādu, kopš 1986.gada ir Mākslinieku savienības biedrs.  

Izstādēs piedalās kopš  1976.gada, sarīkojot 7 personālizstādes Rēzeknē, Viļānos, Krāslavā, Preiļos, Šauļos (Lietuva) u.c., piedalījies vairāk kā 60 grupu izstādēs Rēzeknē, Daugavpilī, Rīgā, Viļņā (Lietuvā), Brēmenē (Vācija), Sanktpēterburgā (Krievijā), Vitebskā (Baltkrievijā) u.c., ir aktīvs vietējo un starptautisko mākslas plenēru dalībnieks. 

Kopš 1972.gada strādā  kā pedagogs – vispirms Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolā, tad Latvijas Mākslas Akadēmijas Latgales filiālē (no 1988. līdz 1992.g. ir arī skolas direktors), pēc tam Rēzeknes Skolotāju institūtā un joprojām turpina strādāt Rēzeknes Augstskolas Pedagoģijas fakultātē kā asociētais profesors, vairākus gadus vadījis Mājas kultūras izglītības katedru, un vēl aizvien aizrautīgi iedvesmo studentus ar savām idejām, vadot  studiju programmu „Vides dizains”.

Att. Vladislavs Paurs. Vārti. 2009., Papīrs, akvarelis, 50×72.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.