Vincenta Flikigera (Šveice) zīmējumu izstāde „Latgale laiku ritā”

12.10.2015.

No 2015. gada 12. oktobra līdz 12. novembrim Preiļu kultūras namā /Raiņa bulvāris 28/ Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs piedāvā Vincenta Flikigera (Šveice) zīmējumu izstādi „Latgale laiku ritā”.


Šveiciešu mūziķis un mākslinieks Vincents Flikigers (Flückiger), dzimis 1975. gadā Fribugā (Šveice). Precējies ar latvieti, tekoši runā latviski un kopš vairāk kā desmit gadiem regulāri apmeklē Latviju, sevišķi Latgali. Paralēli profesionālai koncertdarbībai viņš regulāri piedalās vispasaules zīmētāju apvienības “Urban Sketchers” aktivitātēs. Grupā apvienojušies mākslinieki, kas attēlo vidi sev apkārt tādu, kāda tā ir. 2015. gada aprīlī Ņujorkā tika izdota Vincenta pirmā zīmējumu grāmata “Inside Salmeck”, kas izpelnījās kritiķu augstu novērtējumu.

Mākslinieks piedāvā darbu izstādi, kurā vairākos zīmējumos ataino lauku dzīvi Latgalē. Melnbaltajos zīmējumos, kurus komentē īsi teksti, redzams tas, kas divu nedēļu apmeklējuma laikā ārzemju ceļotāju apbur Latgales ikdienas dzīves ainā – saimniecības priekšmeti, tradicionālās arhitektūras detaļas un cilvēku portreti. Mākslinieks ar apbrīnas pilnām acīm raugās uz neparasto parastajā, ikdienišķajā, un caur to ceļ vērtē joprojām dzīvo tradicionālās kultūras mantojuma klātesamību Latvijas laukos.

Oktobrī Vincents kopā ar vēl sešiem māksliniekiem piedalīsies mulitdisciplinārā projektā “Auprès de mon arbre” (“Pie mana koka”) savā dzimtajā pilsētā Friburgā.

Informāciju sagatavoja Silvija Berezovska

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.