Olimpiskā diena 2015 Preiļu 1. pamatskolā

25.09.2015.

25. septembrī Preiļu 1. pamatskolā notika ikgadējā Olimpiskā diena “Nebrīnies! Piedalies!”. Šogad tēma bija – basketbols.

Diena sākās ar kopēju rīta rosmi jeb vingrojumu kompleksa izpildi. Sākumskolas audzēkņi vingroja kopā ar skolotājiem  spoguļu zālē, bet pamatskolas skolēni- sporta zālē. Prieks par klasēm, kas bija apguvušas vingrojumus un piedomājušas pie vizuālā tēla un atšķirības zīmēm! Iesildījuši svarīgākās muskuļu grupas, piektie un sestie palika sporta zālē, lai vilktu virvi, skrietu pretstafeti, mestu soda metienus, bet septītie, astotie, devītie devās pildīt viktorīnu par basketbolu.

Starp piektajiem, sestajiem sīvā cīņā stiprāki, velkot virvi, izrādījās 6.b klase, otro vietu ieguva 5.c, bet par trešo vietu priecājās 6.a klase. Kamēr 7.-9. klases audzēkņi atbildēja uz jautājumiem par basketbolu , piektie un sestie skrēja pretstafeti un meta soda metienus, un pēc cītīgas sportošanas atpūtās. Pēc brīža arī viņi pildīja viktorīnu par basketbolu.

7.-9. klases spēlēja strītbolu. Starp 7. klasēm gan zēnu, gan meiteņu konkurencē labākie bija 7.b. Starp 8. klašu meitenēm labākās izrādījās  8.c klases meitenes, bet starp 8. klašu zēniem- 8.c klase. Devīto konkurencē stiprākie bija 9.b klases zēni un  9.c klases meitenes. Urā!!! Arī 7.-9. klases meta soda metienus.

Starp 5.-6. klasēm zinošākie jautājumos par basketbolu bija 5.c un 6.a klase. Īpaši izcēlās Laura Čerpakovska (5.c) un Mikus Noviks (6.a). Vecākajā posmā (7.-9.kl.) zinošākās klases bija 9.b un 9.c.

Ap pulksten 13.00 basketbola spēlē tikās skolēni, vecāki un skolotāji. Pārliecinoši uzvarēja skolotāji. Šīs spēles bija interesantas visiem, tās tika vērtētas ļoti pozitīvi un ar vēlmi ko tādu atkārtot.

Sākumskolā notika arī zīmējumu konkurss „Basketbols ir mana spēle”. Labāko darbu autori: Zane Rizga (4.a),Viktorija Isajeva (4.c), Ance Paula Onužāne (2.b), Katrīne Vasiļevska (3.a), Samanta Mizovska (4.a).

Manuprāt, ikvienam, kas piedalījās Olimpiskās dienas aktivitātēs, bija tikai pozitīvas emocijas un labi pavadīts laiks. Diena bija piepildīta gan ar jautājumiem un atbildēm par basketbolu, gan ar vingrošanu, strītbolu, soda metieniem, gan arī ar aizrautīgo basketbola spēli starp skolēniem, vecākiem un skolotājiem.

Anete Haritonova

 

Pēdējās izmaiņas: 25.09.2015.